Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Що робити, якщо стався серцевий напад, а поруч нікого немає – сімейний лікар

Сімейна лікарка, терапевт Людмила Сердюк у коментарі Фактам ICTV розповіла, як можна ефективно допомогти самому собі в разі серцевого нападу, якщо поруч нікого немає і потрібно терміново дістатися до лікаря.

За кілька секунд до

– Досить часто трапляються такі ситуації, коли людина реально відчуває очевидний нерівномірний ритм серця і що вона от-от знепритомніє через серцевий напад, – каже медик.

За словами сімейного лікаря, у такій критичній ситуації в розпорядженні людини є лише кілька секунд, щоб не розгубитися, не впасти в паніку, а діяти усвідомлено, щоб встигнути дістатися до найближчого медичного закладу.

Зараз дивляться

Енергійний кашель

Терапевт пояснила, що людині, в якої настав такий стан, слід почати енергійно кашляти, поєднуючи кашель із глибокими вдихами.

– За ступенем інтенсивності кашель має бути таким, наче ви хочете позбутися мокротиння, що скупчилося в глибині легень. Це така своєрідна реанімація, під час якої одночасно кров насичується киснем і стимулюється серцевий м’яз, – пояснює лікар.

За словами терапевта, продовжувати кашляти в такий спосіб потрібно безперервно, доти, доки поруч не опиниться хтось, хто зможе допомогти, або доки не відчуєте, що серцевий ритм стабілізувався.

Але, навіть якщо ви відчули полегшення, після такого нападу слід негайно звернутися до лікаря і пройти всі рекомендовані обстеження, зазначила Людмила Сердюк.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-02 10:24:39