Що почитати? Наталія Довгопол “Знайти країну амазонок”

Докторка педагогічних наук, професорка кафедри української мови та літератури НУЧК імені Т.Г. Шевченка Ольга Лілік пропонує вам для ознайомлення підліткову пригодницьку повість Наталії Довгопол “Знайти країну амазонок”, події в якій вписані в історичний і соціально-побутовий контекст України XVI-XVII століття.
Сюжет твору ґрунтується на пригодах чотирьох героїв, які й прагнуть знайти ту загадкову країну легендарних амазонок. Рушійною силою сюжету й центральним персонажем є княжна Катря Замковецька – романтична мрійниця, яка вирушає в дорогу зі стосиком книжок за спиною.
У дорозі її супроводжують шляхтич Матей, що прагне вирватися з-під опіки жорстокого і владного батька; Волоцюга – хлопець без імені й без дому, без рідних і власного шляху; скоморошка Талестра, яка нібито демонструє всі риси справжньої амазонки. Їхній шлях сповнений небезпек, пригод, провалів і перемог, дружби і відданості, зради і лицемірства. У результаті вони “віднайдуть” нових себе, бо “той, що хоч раз пройшов по калиновому містку та ступив на землю Нової Терміскіри, ніколи не стане таким, як був”.

Ця пригодницька повість варта прочитання, оскільки в ній є непередбачуваний сюжет; цікаві герої, які еволюціонують і розкриваються перед читачем поступово; історичні декорації, що дають змогу заповнити прогалини в знаннях із історії (авторка ретельно студіювала історичні джерела й наукові праці, консультувалася із фахівцями в процесі роботи); переплетення українських, грецьких та скіфських легенд і переказів, зокрема про амазонок; романтичні лінії, які не є основними, проте відіграють певну роль у розгортанні сюжету; тема соціальної справедливості, яка дає впевненість, що добро таки перемагає.
Загалом це твір про пошук себе і власного життєвого шляху, дружбу, зраду, булінг, каліцтво, помсту й кохання.
Вам сподобається легкий і приємний стиль творів Наталії Довгопол, майстерно створена атмосфера нескінченного літа, а також опис автентичних деталей побуту України XVI-XVII століття. На перший погляд, ця історія схожа на легку казку для підлітків, проте вона зачіпає за живе, змушує переживати за долю героїв і викликає інтерес до нашого минулого.
Читайте також
Що почитати? Анастасія Нікуліна “Сіль для моря, або Білий кит”
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.
Джерело: Суспільне мовлення України
2023-03-25 11:54:04