Україна і світ

Що означають пуски балістичний ракет Кинжал по Україні

Під час нічної ракетної атаки 9 березня Росія випустила по території України 81 ракету, серед яких було шість балістичних ракет Кинджал, які не потрапили у поле зору протиповітряної оборони.

Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що не пригадує, щоб РФ використовувала таку кількість гіперзвукових ракет.

— Атака дійсно масштабна і вперше з використанням таких різних типів ракет. Ми бачимо, що цього разу було використано аж шість Кинджалів, – заявив Ігнат.

Він додав, що поки в України немає можливостей протистояти Кинджалам та крилатим ракетам повітряного базування Х-22, які також були запущені російськими загарбниками.

Зараз дивляться

Росія використовувала ракети Кинджал, які вона описує як гіперзвукову зброю, в перші тижні повномасштабного вторгнення минулого року. Але ці ракети рідко з’являлася в небі України.

За даними Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS), ці ракети вперше застосували в березні минулого року, а потім у травні.

CNN зазначає, що використання такого широкого і непередбачуваного набору озброєнь, схоже, свідчить про зміну стратегії Кремля.

Командувач ЗСУ Валерій Залужний раніше повідомив, що під час масованої атаки вночі 9 березня РФ випустила по Україні 81 ракету різного базування і вісім ударних безпілотників Shahed-136/131.

За його словами, із 48 крилатих ракет Х-101/Х-555, Калібр знищено 34 крилаті ракети, а також чотири іранські дрони.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-09 22:10:48

Магазин Автозапчастин м.Ніжин