Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Що означатиме оголошення війни Україні Росією

Один зі сценаріїв, які президент РФ Володимир Путін може реалізувати 9 травня – оголошення війни Україні замість “спецоперації”.

Звичайно, таке рішення потягне за собою масштабну мобілізацію в Росії та спробу перевести де-факто оголошену ще 24 лютого війну у затяжну фазу.

Піти на такий крок нині буде досить непересічним рішенням, адже оголосити війну Путін міг ще 24 лютого, коли перші ракети вдарили по об’єктам України. Та, враховуючи, що й напад на Україну був одним з найгірших рішень очільника РФ, то не можна виключати, що він піде на ще одну авантюру.

Що означає оголошення війни Росією для України

На думку воєнного експерта Олега Жданова, для України майже нічого не зміниться, якщо Росія вирішить оголосити війну.

Росія вже задіяла переважну більшість свого воєнного потенціалу, якщо не враховувати ядерного озброєння. Тому й характер війни не зміниться у разі її офіційного оголошення з боку РФ.

– Для нас суттєвих змін не відбудеться і характер бойових дій не зміниться. У цій ситуації нам все одно, чи оголошуватиме (війну – Ред.) Росія Україні офіційно, – пояснює експерт.

Не грає для нас це ролі і тому, що згідно з міжнародним правом, триває саме війна з Росією, незалежно від того, як держава-агресор її називає.

Згідно з міжнародним законодавством, такі речі як тимчасова окупація територій вже є ознаками війни. І не важливо, чи збирається визнавати це Росія.

– Згідно резолюції ООН про агресію, немає значення оголошували чи не оголошували війну. Це визначається міжнародним правом по факту. Якщо є факт вторгнення іноземних військ на територію держави і, якщо є факт тимчасової окупації, це вже називають війною. Тут не має значення оголосить він війну чи ні, визнає чи ні, – пояснювала 6 травня заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Є одна річ, яка все ж може суттєво змінитися – ведення переговорів з Росією. Після звірств Росії у Маріуполі, Бучі, Бородянці та багатьох інших містах України, вони й так перебувають в досить хиткому стані.

Хоча вони й тривають на рівні консультацій, нині не спостерігається, щоб РФ йшла на компроміси, а Україна лише покращує свої позиції.

І вони лише покращуватимуться із прибуттям західного озброєння.

А оголошення війни Україні може означати, що представники нашої держави вийдуть з переговорного процесу.

– Єдине, що може змінитися у випадку оголошення війни (Україні – Ред.) – переговорний процес можна буде зупинити. Зараз Офіс президента бодай від суспільства проводить консультації.

У такому випадку (оголошення війни Україні – Ред.) до закінчення бойових дій жодної мови йти не може, – каже Жданов.

Чи постраждає РФ від оголошення війни Україні

Офіційне оголошення війни може також вдарити по самій Росії. І хоча все більше країн, які коливалися щодо того, як ставитися до РФ після 24 лютого, стають на сторону України, визнання ведення війни РФ пришвидшить цей процес.

Крім того, оголошенням війни Росія в черговий раз “вистрелить собі в ногу”.

– Юридично стан війни підпадає під форс-мажор. Воєнний стан не підпадає, “спеціальна воєнна операція” не підпадає. В разі оголошення війни будь-який партнер РФ може розірвати контракт в односторонньому порядку і при цьому не нести жодної відповідальності за зрив контракту, – каже Жданов.

Крім того, приводів для України щодо посилення міжнародної ізоляції РФ стане більше. Звичайно, їх і так чимало, але на деяких напрямках звернення нашої держави можуть стати більш дієвими.

Наприклад, коли йдеться про рішення ООН.

– Ми одразу ж звернемося до ООН і вимагати скликати Генасамблею, щоб визнати Росію державою-агресором. Думаю, що вона проголосує за це формулювання.

Якщо це станеться і Росію визнають країною-агресором, то всі члени ООН будуть зобов’язані припинити дипломатичні стосунки з РФ, – пояснює Жданов.

В такому випадку Росія перетвориться на повноцінну державу-відлюдника, яка не гратиме жодної ролі на політичній арені світу.

А це, в свою чергу, призведе до того, що питання щодо можливих ембарго на імпорт нафти чи газу з РФ навіть не стоятимуть на порядку денному для більшості країн. Вони почнуть діяти самі по собі.

Тобто офіційно оголошуючи війну Україні, Росія ризикує отримати повний пакет обмежень в найближчій перспективі.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-07 15:23:50

Магазин Автозапчастин м.Ніжин