Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

що отримає Україна та з яким планом Аргентина вирішила приєднатись до формату

23-тє засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі Рамштайн призвело до розширення кількості країн-учасників. Крім того, сторони обговорили посилення додаткових систем протиповітряної оборони України.

Водночас у Мініоборони США спростували інформацію про те, що мають намір передати Україні ЗРК Patriot, який був розміщений у Польщі.

Що відомо про підтримку України за підсумками 23-го засідання у форматі Рамштайн, яке проходило 13 червня наживо у Брюсселі – читайте на Фактах ICTV.

Зараз дивляться

Підсумки 23-го Рамштайну

Міністр оборони України перед початком засідання провів зустріч із американським колегою Ллойдом Остіном, з яким обговорив планування оборонних потреб України, приділивши особливу увагу процесу мобілізації та оснащенню бойових бригад.

Як Умєров у розмові з Остіном згадав і плани щодо підписання двосторонньої безпекової угоди між Україною та США, що назвав “значущим кроком на шляху до справедливого миру”.

Глава Міноборони США своєю чергою заявив, що союзники по формату Рамштайн, як і раніше, “сповнені рішучості задовольнити нагальні потреби України, включно з більшою кількістю систем протиповітряної оборони, зброї та боєприпасів”.

Вже під час брифінгу за підсумками зустрічі Остін назвав зустріч продуктивною, вказавши, що “як ніколи, вражений результатами засідання”.

Також він заявив, що російський диктатор Володимир Путін хоче стерти окремі країни, тому підтримка України є вкрай важливою.

Patriot для України

Шеф Пентагону заявив, що на цьому засіданні Рамштайну одним з пріоритетів для України було постачання засобів ППО.

Примітно, що перед зустріччю американська газета NYT повідомляла, що президент США Джо Байден нібито підтримав рішення відправити в Україну одну систему ЗРК Patriot із Польщі, де вона захищала ротаційні сили американських військ.

Вже згодом на це повідомлення відреагував заступник голови Міноборони Польщі Цезарій Томчик, який повідомив, що його країна виступає категорично проти того, щоб передавати Україні зазначену систему, оскільки вона здійснює захист польського неба.

Як наслідок, очільник Пентагону під час брифінгу за підсумками формату Рамштайн заявив, що у США немає намірів передавати Україні системи Patriot з Польщі, незважаючи на вчорашні заяви в NYT.

Разом з тим, очільник Міноборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що його країна вже передала Україні чверть своїх запасів ЗРК Patriot, тому у майбутньому такої можливості щодо поставок німецький уряд не матиме. Він також нагадав про наміри офіційного Берліна передати Україні третю систему Patriot, які були узгоджені раніше.

Зброя для ЗСУ від Канади

Паралельно із дебатами про посилення захисту українського неба, Канада оголосила про поставку Україні понад 2,3 тис. авіаційних ракет CRV7. Ці ракети є некерованими, а за термінами експлуатації є застарілими, тому їх планували утилізувати.

Втім, як пишуть оглядачі, таке озброєння українські війська могли б використати для ураження, зокрема, в наземних пускових установках, для, наприклад, ураження танків, бронетехніки чи артилерії противника.

Крім того, Канада оголосила що передасть 130 тис. боєприпасів для стрілецької зброї, а також 29 дистанційно керованих бойових модулів Nanuk, які можна встановлювати на різноманітну бронетехніку.

Щорічне фінансування для України

Примітно й те, що паралельно із Рамштайном в Брюсселі проходила зустріч міністрів оборони НАТО, в рамках якої генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг заявив, що країни військово-політичного блоку продовжують працювати над вірогідним планом надання сталого фінансування Україні на рівні €40 млрд на рік.

За його словами, серед країн НАТО існує широке порозуміння щодо необхідності військової підтримки України.

Також Столтенберг наголосив, що союзники також продовжують шукати варіанти надати Україні додаткові спроможності протиповітряної оборони.

Разом з тим, за словами генсека, необхідно докласти зусиль, аби угоди про довгострокові фінансові зобов’язання країн НАТО щодо України були досягнуті. Це дасть змогу у майбутньому забезпечити Києву сталість та передбачуваність щодо видів зброї, боєприпасів і коштів, на які можна розраховувати.

– Вся ідея полягає в тому, щоб мінімізувати ризик прогалин і затримок, які ми бачили на початку цього року, — сказав Столтенберг.

Аргентина приєдналась до Рамштайну: як допоможе Україні

Значною подією цього засідання стало те, що уряд Аргентини приєднався до Контактної групи з оборони України, а перед цим встиг оголосити про наміри передати Україні озброєння, а саме – передати п’ять французьких надзвукових винищувачів Super Etendard, хоча з цим і є певні проблеми.

За планом аргентинського президента Хав’єра Мілея, зазначені повітряні судна виведені з експлуатації через нестачу окремих компонентів, що дозволяють катапультувати пілотів. А для придбання подібного, потрібно обходити ембарго, яке було запроваджене Великою Британією.

Тому уряд Аргентини планує надати ці літаки Франції, обмінявши їх на безпілотники чи гелікоптери. Таким чином, Франція зможе доукомплектувати авіацію та поставити її Україні, а сама ж Аргентина не буде брати прямої участі у російсько-українській війні, вважають в Буенос-Айресі.

Детальніше про план Аргентини щодо літаків Super Etendard – читайте на Фактах ICTV.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-13 21:08:58