Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Що було на параді до Дня незалежності України, промова Зеленського та нагороди


Що було на параді до Дня незалежності України, промова Зеленського та нагороди

У Києві відбувся військовий парад до Дня Незалежності. Привітати Україну прибули понад 40 представників різних держав. Проте у своєму вступному слові президент Володимир Зеленський наголосив, що країна святкує не 30 років незалежності, а річницю її відновлення.

Він провів короткий екскурс в історію і нагадав про Конституцію Пилипа Орлика, наш герб та гривню. А ще про православ’я, яке зароджувалося на нашій землі, та старослов’янську мову. Сказав, що Україна існувала завжди,  просто постійно потерпала від окупантів, які переписували її історію.

Президент також закликав політиків об’єднатися і разом будувати державу.  Україну він порівнює з футбольною командою. 25 регіонів – 25 гравців. Але всі грають на один результат.

Та найголовніше нині завдання, за його словами, – повернути захоплені території. Проте Україна має насамперед розраховувати на власні сили.

Він переконаний, що можна окупувати територію, видавати там російські паспорти, але неможливо окупувати любов до України.

Нагадав глава державим і про ціну, яку ми нині платимо за незалежність. За час війни на Донбасі загинуло понад 4 тис. українських захисників. На Майдані їх вшанували хвилиною мовчання.

А родині загиблого захисника Донецького аеропорту Максима Родзинича президент вручив Орден Золота зірка і Герой України посмертно.

Зеленський також вручив нагороди воїнам, освітянам, науковцям та артистам.

Звання Герой України посмертно удостоїли співака Назарія Яремчука. Орден та звання з рук президента отримав актор і співак Вахтанг Кікабідзе, футболіст Андрій Шевченко та голова Національного олімпійського комітету Сергій Бубка.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-24 19:51:07