Місто і регіон

Що буде з відділом фізкультури та спорту Ніжинської міськради?

Що буде з відділом фізкультури та спорту Ніжинської міськради?

Спортивна громада Ніжина виступила проти реорганізації відділу спорту міської ради та заговорила про некомпетентність заступника міського голови

6 листопада у великому залі міської ради відбулася нарада представників спортивних організацій міста для підбиття підсумків спортивного року та планів на 2019 рік. Питання реорганізації відділу з питань фізичної культури та спорту, а саме об’єднання його з відділом у справах сім’ї та молоді міської ради, яке розглядалось під час засіданяння, викликало справжню бурю емоцій у учасників наради.

Заступник міського голови Сергій Дзюба, який вів нараду, заявив, що на одному з засідань постійної депутатської комісії з питань законності була внесена пропозиція щодо необхідності об’єднати відділ у справах сім’ї та молоді з відділом фізичної культури та спорту в департамент, який підпорядковуватиметься одному керівнику. Вона має лягти в основу проекту рішення та виноситиметься в грудні на сесію міської ради. За словами Сергія Дзюби це рішення прийняте для економії коштів громади.

Але представники спортивної громадськості виступили проти цієї пропозиції

 «Зараз отримати кошти набагато легше, ніж 7 років тому, коли існував сектор сім’ї, молоді та спорту, у якому бухгалтерія підпорядковувалась ніжинському виконкому, і щоб отримувати фінансування, керівникам спортивних закладів разом з тренерами і дітьми треба було гарно побігати по кабінетам. Зараз ми не витрачаємо на це час, а вкладаємо його в тренування наших вихованців, адже створений відділ, і всі фінансові питання вирішуються швидко без зайвих затрат зусиль та часу», – наголосив голова Ніжинської КДЮСШ ФСТ “Спартак” Павло Кудлай

«Ми всі зібрались, щоб обговорити проект рішення, яким об’єднується відділ спорту та відділ сім’ї і молоді, тобто ми повертаємося до 2012 року. Коли кожен тренер вирішував не проблеми свого спортивного клубу або тренувань дітей, а бігав по купі кабінетів, щоб «вибити» мізерні кошти на поїздки дітей на змагання. Спортсмени в Ніжині створюють федерації, спортивні громадські організації, щоб хоч якимось чином виживати та розвиватись. Кошти, які виділяються депутатським корпусом, зовсім малі, а цим проектом рішення ще і ускладнюється процедура їх отримання.   Я 35 років в спорті і найнекомпетентнішого проекту рішення я не бачив»— виступив проти цього рішення депутат міської ради Константин Смалій

Та на захист своїх думок заступник міського голови зауважив, що в Україні є Міністерство молоді та спорту, в Чернігівській області є департамент сім’ї молоді та спорту. Відділи сім’ї молоді та спорту є в Чернігові та Прилуках. Тож на комісії по законності було висловлено пропозицію – зробити як по всій Україні. Це вплине тільки на одну посаду, адже об’єднаються відділи, а отже і керівник буде один. В іншому ж ситуація не зміниться.

Тренер Ніжинської КДЮСШ Сергій Полтавцев також виступив проти реорганізації відділу спорту: «Я буваю на змаганнях не лише в Україні, але й за її межами… У Ніжині дуже розвинений спорт, про що свідчать здобутки наших спортсменів, про яких вже чує вся Україна і Європа. Наш відділ по спорту знаходиться чи не на першому місці в країні, і це враховуючи мінімальне фінансування. У нас все збалансовано. І якщо ми будемо рухатись в цьому напрямку, сподіваюсь у нашому місті з’являться олімпійці, котрі виступатимуть за наше місто».

Висловилась і голова громадської організації «Ліга ділових жінок» Тамара Стратілат: «Ваші реформи лякають нас. Зокрема про реформу відділів, адже зараз на них покладений великий обсяг робіт. Так, наприклад, відділ у справах сім’ї та молоді займаються малозабезпеченими сім’ями, гендерною політикою, насиллям в сім’ї і оздоровленням дітей, багатодітними, сім’ями, «Молодіжним парламентом». Якщо керівник, на якого буде покладено стільки відповідальності, візьме на себе ще й питання по спорту, який досить швидко розвивається в Ніжині, завдячуючи професійним тренерам, про якісну організацію роботи мова не йтиме».

В процесі обговорення тренери з різних видів спорту поділилися своїми проблемами, а їх чимало. Це і розбиті бігові доріжки, відсутність душу, перешкоджання спонсорській діяльності яку хочуть надати підприємці міському стадіону «Спартак» тощо. Виникли питання і стосовно ремонту огорожі на стадіоні «Спартак», зокрема, куди поділись 90 тис. грн, виділені на це з бюджету. На це питання відповідь отримати так і не вдалося.

« Пропоную для економії скоротити на 1 кількість заступників міського голови. Адже як некомпетентна людина може займати таку серйозну посаду» – відкрито висловився тренер Сергій Полтавцев після постійних коментарів та висловлювань Сергія Дзюби.

Кожен присутній виступив проти реорганізації відділу спорту та повністю підтримав начальника цього відділу Павла Глушка.

Як результат, шляхом голосування спортсмени визначилися, що не підтримують реорганізацію відділу з питань фізичної культури та спорту і підписали відкрите звернення до міського голови і депутатського корпусу від спортсменів, тренерів, керівників фізичного виховання та фізкультурно-спортивного активу міста проти такої реорганізації.

Поки що ніяких коментарів та новин стосовно цього питання на офіційному сайті міської ради не було. Питання реорганізації залишається відкритим та буде вирішувались на сесії міської ради в грудні.

Що буде з відділом фізкультури та спорту Ніжинської міськради? Що буде з відділом фізкультури та спорту Ніжинської міськради? Що буде з відділом фізкультури та спорту Ніжинської міськради? Що буде з відділом фізкультури та спорту Ніжинської міськради? Що буде з відділом фізкультури та спорту Ніжинської міськради? Що буде з відділом фізкультури та спорту Ніжинської міськради? Що буде з відділом фізкультури та спорту Ніжинської міськради? Що буде з відділом фізкультури та спорту Ніжинської міськради?

Джерело: Уездные новости
07.11.2018

ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: