Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Що буде, якщо довго не ходити в туалет по-великому – відповідь лікаря та наслідки

Сучасний ритм життя нерідко примушує нехтувати базовими потребами організму, наприклад, вчасним і збалансованим харчуванням.  Це часто призводить до закрепів та відсутності дефекації.

Лікарка-гастроентеролог Анастасія Чечкань розповіла, що буде, якщо довго не ходити в туалет по-великому, та як із цим боротися.

Що буде, якщо довго не ходити в туалет по-великому

Нормальна кількість дефекацій від трьох разів на день до одного разу на три дні. Якщо не виходить сходити в туалет по-великому довше, ймовірно, є проблеми зі здоров’ям.

Зараз дивляться

Відсутність дефекації призводить до отруєння організму, оскільки токсичні речовини з калу проникають у судини кишківника і розносяться кровотоком по організму.

– Якщо не ходити до туалету по-великому протягом місяця, може виникнути значне розтягнення кишківника і пошкодження слизової оболонки кишки, – розповідає експертка.

За затримки виникає затвердіння калу, що спричиняє біль і дискомфорт.

Що означає, якщо довго не ходити в туалет

Недостатня регулярність відвідувань туалету по-великому може свідчити як про неправильний режим харчування, дефіцит води, так і про серйозніші проблеми зі здоров’ям кишківника.

– Відсутність дефекації може вказувати на закреп, який виникає внаслідок порушення харчування, недостатнього споживання рідини, клітковини, запальних процесів з боку кишківника, недостатнього поступлення жовчі, порушення мікрофлори, – пояснює лікарка.

Якщо довго не вдається сходити в туалет, можливо, ви страждаєте на хронічний стрес.

Що робити, якщо довго не виходить сходити в туалет

Для вирішення проблеми з відсутністю візитів до туалету по-великому важливо встановити регулярний графік, дотримуватися збалансованого харчування та забезпечувати достатнє вживання рідини.

– Треба налагодити харчування, додати більше клітковини, яку можна знайти в овочах і фруктах, інулін, додати кисломолочні продукти, рослинні олії (лляна, оливкова), збільшити вживання рідини, – закликає фахівчиня.

Рекомендовано збагачувати раціон продуктами, які сприяють нормальній роботі нервової системи та допомагають усунути стрес.

– Можна додавати магній у теплому вигляді до їжі для усунення стресового фактору, – каже медикиня.

Також експертка радить робити масаж живота та спеціальну гімнастику при закрепах.

Коли час іти до лікаря

Якщо проблема продовжується, а зусилля вдома не дають результатів, важливо звернутися до лікаря.

– До лікаря варто йти, якщо стілець відсутній більше від трьох днів, супроводжується здуттям, сильним болем у кишківнику, виділенням крапель крові в калі, схудненням, підвищенням температури тіла, – говорить експертка.

Не варто терпіти постійний біль, нудоту та втрату апетиту, треба зразу звертатися по меддопомогу.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-05 19:25:26