Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

що буде перемогою в суді для України

У скарзі України до Міжнародного суду ООН щодо брехливих звинувачень Росії про геноцид на Донбасі, перемогою для Києва стане визнання Судом порушення Кремлем норм міжнародного права і визнання війни безпідставною.

Про це в інтерв’ю Європейській правді розповіла директорка департаменту міжнародного права й співагент України Оксана Золотарьова.

За її словами, Україна сподівається забезпечити не тільки провину Росії як держави, але й індивідуальну відповідальність росіян, які скоювали злочини. До числа цих осіб входить і очільник Кремля Володимир Путін.

Зараз дивляться

Також офіційний Київ планує притягнути Росію до відповідальності за порушення міжнародного права, що було реалізовано діями проти України.

– Ми сподіваємося, що на кінцевому результаті суд встановить, що Росія порушила норми міжнародного права, а саме Конвенцію про запобігання геноциду, що ця війна є безпідставною і порушує всі норми й принципи міжнародного права, і це буде закріплено у рішенні суду. А також, звичайно, Росія має надати гарантії неповторення (агресії), Росія має вивести війська і, звичайно, заплатити компенсації, – пояснила Золотарьова.

Директорка департаменту міжнародного права каже, що для того, щоб підготувати подання проти Росії, треба було спочатку зрозуміти, як це робити.

– Адже хоч нам і зрозуміло, що Росія, почавши цю війну, порушила усі можливі норми і принципи міжнародного права, але звернення до Міжнародного суду має свої правила. Тож ми почали шукати, як саме росіяни, їхній президент та інші лідери пояснюють, що ж стало причиною, “спусковим гачком” для початку цієї війни. І коли ми зрозуміли, що вони обґрунтовують напад на нас потребою зупинити нібито “геноцид”, то рішення вималювалося. Адже саме Конвенція про геноцид дає нам можливість зачепитися і довести в суді протиправність порушення і ведення Росією цієї війни, – сказала вона.

Золотарьова каже, що в позові українська сторона доводить, що не можна використовувати надуманий “геноцид” для введення військ в Україну.

Разом з тим вона каже, що зважаючи на темпи руху справи в останні півтора року, українська команда очікує отримати рішення Міжнародного суду вже до кінця 2023 року.

– На цьому етапі Суд не буде досліджувати докази. Зараз він має лише підтвердити, що він має юрисдикцію для розгляду цієї справи, тобто має повноваження вирішувати цей спір між державами. Далі у нас буде етап обміну письмових повідомлень з Російською Федерацією. Потім – слухання по суті, вони теж заберуть певний час. І лише коли ми отримаємо рішення по суті – то перейдемо до питання виплати репарацій, – пояснила Золотарьова.

За її словами, ці стадії не можуть проходити миттєво, особливо, враховуючи, що російська сторона матиме час на відповідь. Тому, вважає співагент України, українська команда зможе вийти на усні слухання по суті у 2025 році.

Зазначимо, що йдеться про позов України, слухання щодо якого у Міжнародному суді ООН у Гаазі розпочались у понеділок, 18 вересня. Цього разу слухання триватимуть до 27 вересня, де розглядаються юридичні аргументи щодо юрисдикції.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-09-20 22:45:55