Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Щеплення або звільнення – медикам Чернігівщини поставили ультиматум?

Щеплення або звільнення – медикам Чернігівщини поставили ультиматум?

На вихідних «на килим» викликали усіх головних лікарів медзакладів області.  І, нібито, за неофіційним розпорядженням необхідно вакцинувати щонайменше 70 відсотків медиків.

Про це «Високому Валу» стало відомо з власних джерел.

Ймовірно, це пов’язано з тим, що нині Чернігівська область аутсайдер у рейтингу за кількістю вакцинованих.

Як повідомляє МОЗ, за весь період вакцинації на Чернігівщині найменша кількість щеплених – 1 006 людей.

До виконання вказівки керівники медичних установ поставилися по-різному. У деяких лікарнях вже сьогодні з 8.30 працюють мобільні бригади.

Окремі медики (за умов збереження анонімності) стверджують: їх ставлять перед вибором – щепитися або звільнятися.

За коментарем щодо ситуації зі щепленням на Чернігівщині кореспондент «Високого Валу» звернувся до регіональної координаторки з вакцинації проти COVID-19 по Чернігівській області, головної експертки управління охорони здоров'я облдержадміністрації за напрямом «Вакцинопрофілактика» Романи Сопотницької.

«Про примушування медиків вакцинуватися під загрозою звільнення вперше чую. На 15 березня щеплення проти COVID-19 зроблено 1006 людям. Ця цифра вже перевищує плановий показник, сформований за попередніми згодами медичних працівників. Спочатку (перший етап) йшлося лише про «ковідні» відділення, окремо «швидку допомогу». Зараз дозволили включати цілу лікарню і всі інші медичні заклади (другий етап). Тому сьогодні мають оновити інформацію, коли надійдуть списки з усіх районів. Відсотки я ніколи не рахувала. Я подаю лише абсолютні цифри.

Вакцинацією займаються 3 мобільних бригади. Для порівняння: у перші дні вакцинували по 30 медиків, а на завтра записалося вже 113 чоловік. Половина зі щеплених почувається добре і тому є бажаючі. Тих, у кого спостерігалися побічні реакції (грипоподібний стан, біль у місці щеплення, слабкість тощо), 9», – розповіла Романа Сопотницька.

Нагадаємо, що у низці країн ЄС (Норвегії, Данії, Ісландії та інших) вакцинацію препаратом від фармацевтичної компанії AstraZeneca призупинили. До завершення розслідування випадків виникнення тромбів у тих, кому зробили щеплення.

Щоправда, представники виробника чутки про шкідливість препарату спростували.

«Ретельний огляд усіх наявних даних про безпеку понад 17 мільйонів людей, щеплених вакциною COVID-19 AstraZeneca у Європейському Союзі та Великобританії, не виявив доказів підвищеного ризику легеневої емболії, тромбозу глибоких вен або тромбоцитопенії у будь-яких груп, незалежно від віку, статі, партії препарату або конкретної країни»,– заявили у компанії.

Як відомо, сам виробник вакцини AstraZeneca попереджає про можливі побічні реакції на вакцинування. Зокрема, за частотою виникнення виділяють гарячку, лихоманку, головний біль, нудоту, міалгію та артралгію. Така побічка виникає «Часто» та «Дуже часто».

Ця інформація є в описі клінічних досліджень вакцини.

Щеплення або звільнення – медикам Чернігівщини поставили ультиматум?

Фото на головній з мережі

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
15.03.2021