Україна і світ

Шанси Гройсмана піти у новий парламент не надто великі, – політичний оглядач

Очільник уряду Володимир Гройсман під час брифінгу з журналістами повідомив, що піде у відставку. Відомо, що заяву на звільнення прем’єр-міністр планує підписати 22 травня, одразу після засідання уряду. Однак, за законом, для того, щоб скласти повноваження уряду Гройсмана, має сформуватися новий.

Як зазначив політичний оглядач Леонід Швець у прямому ефірі 24 каналу, уряд продовжить виконувати свої обов’язки до створення Кабміну, а сам Володимир Гройсман та інші міністри стануть виконувачами обов’язків.

Він припустив, що такий крок дасть українцям розуміння, що країна спокійно може жити й без міністрів, однак кардинально нічого не зміниться. Він нагадав, що виконувач обов’язки міністра має такі ж повноваження, як і сам міністр. Крім того, у всіх міністрів є заступники. тому влада точно не залишиться без нагляду. 

Шанси Гройсмана піти у новий парламент не надто великі, адже він не дуже популярний серед населення, тому бажану підтримку він може не отримати. Він дійсно не був найгіршим прем’єром України, але й найкращим теж не став,
– сказав Швець.

Для того, аби не втратити кредит довіри до парламентських виборів, на думку політичного оглядача, Володимир Гройсман має вибудувати конструктивну програму, замість голослівної критики попередників.

Шанси Гройсмана піти у новий парламент не надто великі, – політичний оглядач

Чим запам’яталося прем’єрство Гройсмана?Глава уряду три роки доволі насичено працював на своїй посаді. 14 квітня 2016 року Верховна Рада України проголосувала за відставку уряду Арсенія Яценюка (який і запросив Гройсмана до Кабміну). Одночасно депутати проголосували за призначення Гройсмана прем’єр-міністром – його підтримали 257 депутатів із фракцій “БПП”, “Народного фронту”, групи “Відродження” та групи “Воля народу”. На момент свого призначення Гройсман сприймався виключно як людина президента Петра Порошенка, декоративна фігура і символ узурпації влади, стагнації системи й тотальної корупції. Однак Гройсман виявився настільки амбітним політиком, що поступово він виокремився в абсолютно самостійну фігуру, яка навіть зважувалась на конфлікти із президентом.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи


Джерело Телеканал новини «24»
20.05.2019