Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Шановні ніжинці! Борги за опалення ніхто не спише, їх потрібно оплатити

Одна з нагальних проблем нинішньої осені у Ніжині – початок опалювального сезону. Місцева влада приклала чимало зусиль для її вирішення: 21 жовтня міським головою Олександром Кодолою екстрено було скликано позачергову сесію міської ради у зв’язку з ситуацією, яка склалася з опаленням в місті та неможливістю ТОВ «НіжинТеплоМережі» розпочати опалювальний сезон для населення. Було прийнято рішення, що з резервного фонду міського бюджету буде виділено 2 млн. грн. як аванс за різницю в тарифах для населення за опалення цьогоріч.

Але наразі – про інше. Про ті 20 млн. грн., яке населення заборгувало ТОВ «НіжинТеплоМережі» за опалення. Проблема, яка також потребує негайного вирішення, адже без цього рухатися далі буде знов неможливо. Місцева влада не стоїть осторонь і пропонує свою допомогу у розв’язанні даного питання.   

Так, 22 жовтня, за дорученням міського голови Олександра Кодоли перший заступник міського голови Федір Вовченко провів чергову зустріч з представниками ОСББ щодо сплати боргів за теплозабезпечення мешканців їхніх будинків.

Федір Вовченко наголосив: питання опалювального сезону повинна вирішувати не тільки міська влада і ТОВ «НіжинТеплоМережі», повинно бути й свідоме відношення населення до питання оплати боргів за отримані послуги.

Під час зустрічі були роздані списки мешканців будинків, які заборгували за тепло, щоб голови ОСББ попрацювали з власниками квартир. З’ясувалося, що у списках чимало не найбідніших ніжинців. Крім того, деякі мешканці будинків не сплачують за опалення роками, через що будинки мають великі борги перед постачальником тепла.

Наприклад, у будинку, де мешкає журналіст «УН», борги складають майже 44 тис. гривень. У деяких власників борг сягає 6-8 тис. гривень. Тобто люди не сплачували за тепло весь попередній опалювальний період. Зрозуміло, в житті трапляються різні обставини, коли родина не в стані відразу заплатити за дану послугу. Але ж після завершення минулого опалювального сезону минуло півроку, за цей час можна було б і віднайти хоч частину коштів.

ПРАВДА У ТОМУ, ЩО ЇХ НІХТО НЕ ШУКАВ! Всі впевнені: прийде наступний опалювальний сезон, і влада міста відшукає потрібні кошти. На те ж вона і влада!

На жаль, таке – суто споживче – відношення до сплати комунальних послуг має чимало жителів Ніжина.

Ще такий приклад. Раніше — протягом кількох років — родина журналіста «УН» мешкала у гуртожитку на вул. Шевченка, 96 «Б». У блоці – шість кімнат. За комунальні послуги сплачували лише дві-три кімнати, у решти накопичилися величезні борги, в тому числі й за опалення. Порядні мешканці змучилися «воювати» з несвідомими сусідами. Причому серед останніх були дійсно не бідні люди, котрі працювали в бюджетних установах, їздили на роботу до Києва. За комунальні послуги не сплачували, бо були впевнені: ЇМ ЗА ЦЕ НІЧОГО НЕ БУДЕ!

Ще одна родина взагалі працювати не хотіла, тільки насолоджувалась життям, при цьому отримувала від держави купу пільг.   

Скінчилося все тим, що газовики перестали постачати газ до вказаного блоку. Не знала, як знайти підхід до тих, хто не сплачує борги, й «Служба Єдиного Замовника» — відімкнуло світло у місцях загального користування. Але й це не допомогло. А головне те, що несвідомі сусіди поводилися так, ніби вони у блоці єдині хазяї, користувалися рештою комунальних послуг як заманеться.

На жаль, подібних прикладів у Ніжині чимало. Соцмережа рясніє коментарями невдоволених мешканців багатоповерхівок на кшталт: «Це скільки ж сусіди не платили за опалення, щоб накопичити борг у 49 тис. гривень?!»; «Дійсно, а навіщо платити, коли вони впевнені: борг їм спишуть!».

Ні, друзі, борг не спишуть. І те, що наразі ТОВ «НіжинТеплоМережі» оголошено банкрутом – не означає, що борги сплачувати не потрібно. Потрібно! Тому не чекайте подарунків від постачальної організації – краще оплатіть те, що заборгували.

Місцева влада пропонує як один з виходів із ситуації — реструктуризацію боргів. До роботи підключатимуть й виконавчу службу.

Показово у схожій ситуації повелися мешканці будинку 51 на вул. Космонавтів. Одна з власниць квартири 30 місяців (!) не сплачувала за доставку газу. Сама ж у будинку не проживала.

«У мене індивідуальне опалення. І щоб я могла його включити, весь будинок не повинен мати боргу. Крім того, через його наявність не підключать і централізоване опалення. Довелося швидко шукати вихід. Поспілкувалися із сусідами, а багатьом з них за 80 років, вони живуть на пенсії, і віднайшли вихід: сплатити за несвідому громадянку борг за доставку газу», – розповіла мешканка будинку Людмила Кучер.  

Звісно, оплачувати величезні борги за сусідів ніхто не стане, але поговорити з боржником можна. Людина має усвідомити, що через неї страждають інші. І якщо вже вона живе у суспільстві, серед людей, то й поводитися повинна по-людськи.

Ніжинці знайшли ще один вихід із ситуації, що склалася – організували мітинг проти свавілля «Чернігівгазу». Він відбувся вчора, 25 жовтня, у Ніжині, біля газового господарства». Пізніше адвокат Литовченко написав у соцмережі: «Всім величезна ПОДЯКА!!! У НАС все вийшло. Подача газу до будинку відновлена. Радий, що так багато ніжинців взяло участь у зборах біля «Чернігівгазу». Лише разом можна вирішувати такі «політичні» ігри монополістів та протистояти «тероризму» комунальників. Разом – МИ СИЛА!!! Відключення будинку від газопостачання не було пов’язане із боргами за газ. У мене всі послуги оплачені по листопад 2021 року. Всім добра».

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук  

Фото з мережі Інтернет

Джерело: uezd.com.ua
2021-10-26 09:12:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин