Місто і регіон

Схаменіться! Не створюйте стихійні сміттєзвалища, викидайте сміття цивілізовано!

Загально відомо, що однією зі складових основи розвитку особистості, суспільства, нації та держави є культура та загально-прийняті норми поведінки. Культу́ра— сукупність матеріальних і духовних цінностей, створених людством протягом його історії; історично набутий набір правил усередині соціуму для його збереження та гармонізації. Однією з важливих складових культури є культура викидання сміття.

Починаючи вже від народження, коли дитина пізнає навколишній світ, батьки розпочинають прививати дитині почуття культури та прекрасного. Однією зі складових виховання культури є пояснювання та навчання дитини елементарного та правильного поводження зі сміттям. Спочатку дитина навчається викидати сміття до спеціальної корзини для сміття в домі, щоб там було чисто і охайно. Потім дитину починають навчати не смітити на подвір’ї, у під’їзді, на вулиці шляхом викидання сміття до спеціальних урн, бо якщо так не робити, то це не правильно, не культурно, не красиво та й в решті решт, засмічує все навкруги.

В Ніжині, як і в кожному населеному пункті, переважна більшість мешканців мають поняття про цивілізоване поводження зі сміттям, але частина з них ці поняття просто ігнорує. “Просто викинути”, “щоб позбутись”, і байдуже, як ці відходи потім забиратимуть. Саме так думають городяни, які перетворюють міські території навколо сміттєвих майданчиків у стихійні сміттєзвалища, а комунальникам згодом доводиться лопатами, мітлами, залучаючи спецтехніку прибирати ці відходи з категорії “Сад-город”.

Цілком зрозуміло, що мешканцям потрібно кудись дівати обрізані гілки з дерев та кущів, сухе листя, траву та інше сміття, але потрібна елементарна культура при викиданні цього сміття.

Кожен мешканець при викиданні відходів повинен скористатись простими і в той же час необхідними для кожного Правилами поводження зі сміттям:

Не викидати сміття біля майданчика та повз спеціалізовані контейнери.

Гілки, листя, траву та інші органічні відходи потрібно викидати, безпосередньо, в контейнер для збору ТПВ.

Якщо гілки чи інші подібні відходи мають довжину більшу за 50 см. то їх потрібно перед викиданням до контейнера подрібнити.

При повному заповнюванні контейнерів, коли немає можливості викинути гілки та подібне, потрібно дочекатись, коли спецмашина вивантажить сміття з контейнерів, а потім вже викидати.

Крім того, слід окремо наголосити, що сміття з категорії “будівельне”, а саме: залишки цегли, бетону, шиферу, лінолеуму, кахельної плитки тощо викидати суворо заборонено, як в контейнери для збору твердих побутових відходів, так і поруч з майданчиком ТПВ. Будівельне сміття вивозиться до полігону ТПВ власноруч або за попередньо оплаченим замовленням власником цих відходів з помешкання де воно знаходиться з залученням спеціалізованої техніки підприємства.

Працівниками комунального підприємства” Виробниче управління комунального господарства” постійно проводяться ліквідація стихійних сміттєзвалищ по всьому Ніжину, але нові з`являються вже наступного дня. Залучається спецтехніка підприємства, важка фізична праця робітників, а також кошти з міського бюджету, які могли піти на більш важливі справи.

Шановні мешканці! Тільки спільними зусиллями можна не допустити перетворення Ніжина на величезний смітник. Не утворюйте стихійні сміттєзвалища. Подбайте про чистоту свого рідного міста, культуру викидання сміття та про повагу до оточуючих. Не показуйте поганий приклад дітям, які бачать погане відношення до культури та копіюють подібне.

Unenizh.org.ua
2022-08-16 14:52:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин