Україна і світ

Сезонна трудова міграція може призвести до демографічної катастрофи, – експерти

Сезонна трудова міграція може призвести до демографічної катастрофи, – експерти

До дев’яти мільйонів українців щороку виїжджають на сезонні роботи за кордон, а більше трьох мільйонів працюють там постійно, повідомляє “5 канал”. У більшості випадків трудова міграція сезонна і часто ризикована для громадян, застерігають експерти ринку праці.

Джерело: 112.ua

“Якщо хтось по своїй дурості, або за своєю забудькуватість, або ще з якоїсь іншої причини зійшов з поля, тоді день йому не зараховується, він вважається не на роботі – прогул і штраф 150 злотих”, – зазначають працівники в Польщі.

Мігранти, які погоджуються на сезонні роботи, найбільше ризикують втратити пенсію або пільги, пояснює юрист Марія Натха.

“Якщо це управлінський клас робітників, то тоді зараховують і компанії нормально ставляться до цього. Якщо ж це, скажімо так, сезонні роботи, то з цим важко. Оскільки навіть в Україні сезонні роботи не будуть зараховуватися в робочий стаж. Треба читати, якою контракт з ким підписується і буде гарантія, що потім в Україні це буде зараховуватися до трудового стажу”, – зазначає юрист.

Зараз на заробітки за кордон вже виїхало більше 3 мільйонів українців. В інституті демографії кажуть – якщо міграційний потік вчасно не зупинити, наслідки для України стануть катастрофічними.

“Імміграція – це справи держави, державної влади і політики. І всього іншого. І тут є така ситуація: чим швидше ми будемо наздоганяти сусідні країни за рівнем і якістю життя, можливо навіть якість важливіша, то, ясно, що менше буде виїжджати”, – говорить директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім.Птухи Елла Лібанова.

Джерело: www.112.ua