Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Сергій Пащенко розповів чому фракція «Батьківщини» не брала у часті в засіданні обласної ради

Сергій Пащенко розповів чому фракція «Батьківщини» не брала у часті в засіданні обласної ради

Позачергова сесія Чернігівської обласної ради, яка була запланована 23 грудня, не відбулася через відсутність кворуму. Депутат обласної ради, голова Чернігівської обласної організації ВО «Батьківщина» Сергій Пащенко прокоментував кризу в роботі обласної ради.

Сергій Олександрович, 5 фракцій не з`явилися на позачергову сесію обласної ради, це бойкот?

По-перше, я вважаю, що слово «сесія» в даному випадку треба брати в лапки, адже по-суті відбулося просто зібрання певної частини депутатів, які самі собі роздають посади, змінюють регламент, і нічого спільного з нормальною депутатською роботою ці дії не мають. Ще на минулій сесії відбулися просто ганебні події, коли три фракції так званої більшості просто наплювали на регламент роботи сесії, «розпустивши» лічильну комісію, яка складалася з усіх представників політичних сил обласної ради, а це 8, і утворили натомість свою, зручну комісію, куди включили лише три фракції. Все для того, аби допустити шоу з голосуванням за керівництво обласної ради, коли так зване «таємне волевиявлення» перетворили по суті у звітування хто й за кого голосує. Тоді три фракції, які і вчинили цей безлад, а це «Слуга Народу», «Рідний дім» та Радикальна партія Ляшка, обрали і керівництво обласної ради і керівництво профільних комісій. Звичайно ж, виключно з представників цих політичних сил. Ці та інші рішення ми вважаємо незаконними, а тому брати участь в такому політичному фарсі не хочемо.

Тоді «коаліції» вистачило голосів, щоб провести голосування, чому ж сесія 23 грудня була неправомочною?

Тоді голосування відбувалося під тиском, і кожен депутат трьох фракцій голосував не так як вважає за потрібне, а так як сказали. Депутати на камеру показували навіть бюлетені, щоб відзвітувати. На вчорашнє зібрання «більшості» вже не було, адже, мабуть, депутати і самі розуміють, що їх обирали люди, щоб вони не просто ставили галочки й натискали кнопки, як їм кажуть, а мали власну думку.

Які подальші дії вашої фракції?

До обласної ради увійшли вісім партій, часом це абсолютно різні за поглядами політичні сили. Однак на сьогоднішній день є чітка позиція щодо необхідності об`єднання всіх без виключення депутатів для роботи на благо області. А викликів дуже й дуже багато. 5 фракцій це розуміють, але для трьох власні амбіції, нажаль, стоять в пріоритеті. Сьогодні цей політичний каламбур, який вони влаштували треба закінчувати. Вони хотіли розпочати роботу новообраної обласної ради просто наплювавши щонайменше на регламент, і власне на половину депутатського корпусу, за якими стоять десятки тисяч виборців. Це не припустимо і такі дії треба зупиняти на старті.

Я є депутатом обласної ради другу каденцію, і скажу, що ми з колегами завжди знаходили порозуміння навіть у найгостріших питаннях, адже розуміли, що через політичні конфлікти програють в першу чергу жителі Чернігівщини. Сьогодні я сподіваюся, що здоровий глузд переможе і депутати згадають про свої обіцянки перед людьми.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
24.12.2020