Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Україна і світ

Серед жертв можуть бути українські моряки : останні новини про вибух в Бейруті

Серія потужних вибухів сталася увечері, 4 серпня, у порту ліванської столиці Бейрут.

Вибухова хвиля знищила половину міста, тисячі людей поранені та позбавлені притулку, лікарні переповнені, а число жертв невпинно збільшується.

Кількість жертв

Міністр охорони здоров’я Лівану Хамад Хасан повідомив, що кількість жертв зросла до 78 осіб, ще майже чотири тисяч людей поранені та потребують допомоги.

Лікарні переповнені, люди лежать у підлозі у коридорах. Ліван просить ВООЗ та Катар про допомогу.

Вибух в Бейруті: скільки померлих та як стався вибух – останні новини

Причина вибуху

Міністр внутрішніх справ Лівану Мохамед Фехмі заявив, що вибух стався через детонацію 2 750 тонн нітрату амонію, який вигрузили із судна Rhosus ще у 2014 році.

За результатами засідання Ради з питань оборони відомо, що конфіскована селітра зберігалася на складі 12-го причалу в очікування утилізації.

Нещодавно на пірсі була інспекція, яка виявила ущелину через яку можна пробратися на склад, тому поступив наказ закрити прогалину.

За попередніми результатами, вибух стався під час зварювальних робіт, які повинні були закрити доступ всередину, однак іскри спровокували займання петард, а далі пішла ланцюгова реакція. Інфраструктура порту практично вщент зруйнована.

Вибух в Бейруті: скільки померлих та як стався вибух – останні новини

Ліванський уряд вимагає розслідувати справу упродовж 5 днів, а тим часом керівництво країни рекомендує оголосити надзвичайний стан у місті, де сталася катастрофа.

Кому належить судно

Фактичним власником судна Rhosus був російський підприємець Ігор Гречушкін. Цю інформацію підтверджують моряки, які там працювали. Зараз власник судна проживає на Кіпрі, хоча він уродженець Хабаровська.

Моряки кажуть, що після арешту судна він фактично кинув корабель.

Що кажуть США

Дональд Трамп не вірить, що вибух у ліванському Бейруті – це нещасний випадок. Він вважає, що це результат атаки і вибуху бомби.

– Це була якась бомба, – сказав президнт США.

Однак представники Департаменту оборони США кажуть, що немає ніяких ознак нападу на Бейрут

Чи постраждала Україна

Наразі немає інформації щодо можливих загиблих або постраждалих громадян України – МЗС працює над уточненням всіх даних.

– За хвилину будинок почав хитатись як від землетрусу і одразу пролунав другий, потужний вибух, який заглушив вуха, а далі паніка, посипались вікна у сусідів.

Перша думка — атака Ізраїлю, одразу зник інтернет, зв’язок. Коли ми вибігли на вулицю, побачили клуби червоного диму зі сторони порту, – зазначила українка з Бейруту в коментарі hromadske.

Відомо, що у порту, де стався вибух стояло два українських судна з Маріуполя. 

Про це в Twitter повідомив співзасновник сервісу відстеження кораблів TankerTrackers.com Самір Мадані, вказавши, що там перебували кораблі MERO STAR та RAOUF H.

З інструменту MarineTraffic відомо, що від вибуху могли постраждали 5 суден. Серед них два, які прибули з України.

 Вибух в Бейруті: скільки померлих та як стався вибух – останні новини

МЗС також закликає громадян України, які потрапили у надзвичайну ситуацію, звертатися на цілодобову гарячу лінію, яка працює у посольстві в Лівані: +961 5921 668.

Можна також телефонувати до українського дипломатичного відомства: +380 44 238 16 57.

Нині звернення на них не надходили.

Джерело: LBCI

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш TelegramДжерело ФАКТИ. ICTV
2020-08-05 08:27:24