Україна і світ

СБУ викрила агітатора, який через “Однокласники” поширював антиукраїнську пропаганду

Розгалужена мережа інтернет-агітаторів координувалась з території Росії

Джерело: 112.ua

СБУ викрила агітатора, який через "Однокласники" поширював антиукраїнську пропаганду

У Дніпропетровській обл. співробітники СБУ припинили діяльність інтернет-агітатора, який через російські соціальні мережі поширював антиукраїнську пропаганду. Про це повідомляється на сайті СБУ.

У ході документування розгалуженої мережі інтернет-агітаторів, яких координують з території країни-агресора, оперативники спецслужби встановили, що мешканець міста Тернівка Дніпропетровської області в одній із соціальних мереж поширював інформацію із закликами до порушення територіальної цілісності України та зміни державного кордону.

Новини за темою: У нижній палаті Конгресу відбулися слухання, присвячені протидії російській пропаганді

Пропагандист, виконуючи завдання своїх російських кураторів, за обіцяну грошову винагороду також розповсюджував з фейкових акаунтів дезінформацію про ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил та дій української влади.

Розпочато кримінальне провадження за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

Аналогічні факти деструктивного інформаційно-психологічного впливу на мешканців України через соціальні мережі були виявлені оперативниками СБУ раніше в Одеському, Сумському та Луганському регіонах.

Новини за темою: Суд ЄС дозволив обмежувати мовлення телеканалів з пропагандою ненависті

Аналіз отриманих даних вказує, що залучення російськими спецслужбами саме громадян України до проведення спеціальних інформаційних акцій дозволяє надати ефект дійсності завдяки використанню облікових записів у соціальних мережах реальних осіб, а також адаптації антиукраїнських матеріалів для конкретного регіону безпосередньо його мешканцем.

Новини за темою: СБУ припинила діяльність пропагандистського підрозділу РФ у Луганській області

Виявлені заходи деструктивного інформаційного впливу у більшості випадків проводяться у поєднанні з фейковими публікаціями у підконтрольних РФ засобах масової інформації або заявами так званих лідерів громадської думки з “перекручуванням” справжніх фактів.

Як повідомлялося, в СБУ викрили антиукраїнских інтернет-пропагандистів, які діяли у кількох областях держави.

Новини за темою: Макрон і Цукерберг обговорили методи боротьби з пропагандою ненависті в інтернеті

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua