Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Самотність як шанс зміцнити ментальне здоров’я – дослідження

Самотність напевно є важливим аспектом сучасного життя, особливо в світі, де технології швидко змінюють наше спілкування та взаємодію.

Однак, чи може самотність стати шансом для зміцнення нашого ментального здоров’я – відповідь психологів у матеріалі Факти ICTV.

Що таке самотність

З психологічної точки зору, самотність можна розглядати як складне соціальне явище, що відображає емоційний стан людини через відсутність повноцінного та позитивного спілкування зі своєю сім’єю та іншими людьми. Адже родина є важливим джерелом позитивних емоцій та опорою у будь-якій ситуації.

Зараз дивляться

Самотність може викликати відчуття душевної пустоти та відчуженості від світу, при цьому виникає небажання спілкуватися зі своєю сім’єю, друзями та соціумом загалом.

У нещодавньому дослідженні, опублікованому у журналі Sage Journal, було оприлюднено нові статистичні дані щодо впливу самотності на життя.

По-перше, вчені з’ясували, що у 53 з 75 країн світу найпоширеніші причини серед молоді та літніх людей, які живуть наодинці — пізні шлюби, народження дітей у зрілому віці, бездітність, розлучення, смерть чоловіка або жінки, а також бажання бути незалежним від родичів.

Во-друге, виявили, що самотність давала їм можливість краще пізнати себе: вільний час сприяв розвитку творчих здібностей та внутрішній гармонії. Пояснення дуже просте — коли люди не зайняті спілкуванням з іншими або виконанням різних завдань, можна зосередитися на власних почуттях, цілях, цінностях та бажаннях.

Наприклад, приділяти більше часу читанню, саморозвитку та професійним навичкам. Самотність також може допомогти навчитися приймати себе такими, які ми є та зміцнити самооцінку.

Баланс між самотністю та соціальним життям

Хоча самотність може мати позитивні аспекти, вона не повинна виключати соціальне життя. Важливо зберігати баланс між часом, проведеним на самоті і з друзями, колегами та однодумцями.

Тож психологи кажуть, що самотність – не кара, а шанс зміцнити ментальне здоров’я та благополуччя. Але за умови, що людина ставитиметься до неї як до нагороди, можливості реалізувати себе та проявити свої творчі здібності.

Джерело: New Scientist

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-01 14:48:42