Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

Самопіар чи туристична цікавинка: в історичній частині Чернігова хочуть встановити «оглядове колесо»

«Ремонтувати ремонти» стає девізом міської влади. Нещодавно відреставровану за майже 70 мільйонів гривень Алею Героїв можуть чекати чергові пертурбації. Там хочуть встановити «колесо огляду». Поряд із виїздом із Чернігова.

« Покращимо привабливість міста як туристичного центру наявністю такого оглядового колеса»,- Владислав Атрошенко, чернігівський міський голова.

Варіантів щодо місць встановлення спершу було три. Перше – недалеко від Катерининської церкви, навпроти в’їзду до міста. У церкві цієї ідеї не підтримали.

«Можливо, воно в місті й потрібне, але не біля храму. Воно зіпсує в’їзд до міста. Тим паче, тут могили, поховання. Тут раніше був корд, танцювали на кістках, тепер хочуть це… Я вважаю, що це неприпустимо»,- Отець Євген Орда, священник Катерининського храму.

Друге місце – на руїнах Леніна – не сподобалося міському голові. Він хоче, щоб колесо було саме в історичній завищеній частині міста. Зупинилися на третьому варіанті – Алея Героїв. Перехрестя проспекту Миру і вулиці Єлецької, поряд із виїздом із міста.

За словами громадського активіста Олександра Гашпара, вже на найближчу сесію виноситься питання про виділення земельної ділянки під колесо огляду.  Як пояснює активіст, така поспішність демонструє нехтування думкою містян, адже жодних обговорень не було. По-друге, спотворення історичного центру міста перекреслить можливість Валу бути в списку світової спадщини ЮНЕСКО, це черговий удар по туристичному іміджу міста. І наступне зауваження – це знову незрозумілі схеми з інвесторами.

«Якась незрозуміла схема із залученням інвестора. Земельна ділянка виділяється управлінню житлово-комунального господарства, а встановлює колесо інвестор, який потім і збирає гроші. Ситуація нагадує події із «Золотим берегом»»,- Олександр Гашпар, громадський активіст.

Як відомо, на «Золотому березі» за бюджетні кошти все збудувало місто, а збирав кошти з інфраструктури так званий інвестор.

Щодо думок самих містян про встановлення такої споруди, то вони розходяться.

«Я вважаю, що потрібно. Тому що там буде гарний краєвид і людям буде куди піти, розвіятись. І туристи також приїжджатимуть подивитися».

«З одного боку, мабуть, потрібно для дітей, для розваг, але, з іншого боку, вважаю, що в місті є багато інших проблем, на які можна витратити кошти».

«Тут навряд чи, тут і так добре. Тут збирається на баяні».

«На мою думку, воно абсолютно тут не вписується. Це історична частина міста. І весь цей модернізм, який тут будують, просто псує обличчя міста».

«Я не розуміюся на цих справах. Що за колесо і що за огляд? Не розумію цього».

Загалом висота «колеса» не повинна перевищувати 40 метрів. До речі, попередньо його хотіли встановити в парку культури і відпочинку, навіть платили кошти за проєкти нового парку вже з «колесом». Проте зараз думки міської влади кардинально змінилися. Чи пов’язано це з виборами, що вже, як кажуть, «на носі», покаже час.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

24.06.2020
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова