Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Саміт миру є рубіконом на шляху до миру в Україні – Салліван

Ультимативні заяви російського президента Володимира Путіна щодо умов закінчення війни є поза здоровим глуздом і поза Статутом ООН.

Про це радник з національної безпеки президента США Джейк Салліван сказав під час свого виступу на Саміті миру у Швейцарії.

Успіх Саміту миру

За його словами, те що вдалося зібрати понад 100 країн світу на Саміті миру говорить про широку підтримку встановлення справедливого миру в Україні.

Зараз дивляться

– Цей саміт визначив ядро того, яким має бути мир – це принципи Статуту ООН, принципи міжнародного права, принципи суверенітету і територіальної цілісності та неможливості завоювання однією нацією іншої, – зауважив Джейк Салліван.

За його словами, Саміт миру у Швейцарії є важливим рубіконом на шляху до встановлення миру в Україні і Сполучені Штати гордо йтимуть поруч до моменту, як Україна переможе.

Салліван наголосив, що робочі групи Саміту миру напрацювали практичні кроки, які країни можуть вжити щодо продовольчої та ядерної безпеки, а також щодо повернення викрадених дітей.

Реакція на ультиматуми Путіна

Салліван нагадав візію Путіна щодо миру в Україні, зокрема, що Київ має вивести війська з чотирьох окупованих територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Крім того, Україна має покинути додаткові суверенні території.

– Україна повинна роззброїтися, щоб Росія потім могла вести свою агресію знову. Це безвідповідально, це відкидає Статут ООН, основну мораль і просто здоровий глузд, – зауважив радник Байдена.

Натомість візія миру, яку запропонували на Саміті миру і під якою усі країни підписалися, спирається на те, в якому світі ми ж бажали жити. І це є правильна візія рухатися вперед, наголосив Салліван.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-16 15:12:11