Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Саміт Кримської платформи: основні заяви

У Києві 23 серпня проходить саміт Кримської платформи. У зустрічі беруть участь представники понад 40 держав і міжнародних організацій. Кінцева мета діяльності платформи – повна деокупація Кримського півострову, який сім років тому захопила Росія. 

Які заяви зробили учасники саміту, читайте в матеріалі Фактів ICTV. 

На відкритті саміту з промовою виступив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, а після нього – глава держави Володимир Зеленський.

– Я хочу подякувати та поаплодувати вам, тому що це питання актуальне. Шановні глави держав, урядів, парламентів, члени урядів, посли – всі ви наші друзі. Сьогодні, 23 серпня, відбувається дуже важливе і знакова подія. Вперше з часів окупації українського півострова це питання винесено на найвищий міжнародний рівень. І я щиро вітаю всі 46 делегацій учасників першого нашого саміту – Кримської платформи, – сказав Зеленський.

Він також висловив надію, що 23 серпня 2021 року стане початком деокупацію півострова, яка розпочнеться в Києві.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль своєю чергою озвучив п’ять напрямків роботи Кримської платформи.

За його словами, Україна під час діалогу з партнерами запропонувала зупинитися на питаннях:

  • міжнародної політики невизнання;
  • посилення санкцій проти агресора;
  • безпеки та свободи судноплавства або навігації;
  • захисту прав людини, відновлення прав корінного кримськотатарського народу;
  • вирішення економічних і екологічних проблем.

– Деокупацію Криму є нашим колективним завданням, тому що мова йде про відновлення справедливості норм міжнародного права і колективної системи міжнародної безпеки. Окупація Криму – це не суто внутрішньополітична проблема України. Це проблема світового масштабу, яка фактично руйнує систему міжнародної безпеки, – заявив глава уряду.

Глава Верховної Ради Дмитро Разумков закликав об’єднатися навколо зусиль, які робить Україна. 

– РФ відокремлює материкову частину України від Криму колючим дротом і блокпостами, але вона ніколи не розділить людей, які живуть тут і там, тому що це єдиний народ. Я закликаю об’єднатися навколо зусиль, які робить Україна … Перемагати будь-які виклики ми можемо тільки разом, – сказав спікер українського парламенту. 

Глава Європейської ради Шарль Мішель у своєму виступі заявив, що Євросоюз не визнає окупацію Криму Росією і далі буде виступати проти порушення міжнародного права.

– Позиція по Криму повинна залишатися на високому рівні. Необхідно зберігати світовий порядок і ми повинні залучати широку міжнародну підтримку України щодо невизнання анексії Криму. Мілітаризація Криму викликає занепокоєння, – сказав він.

Віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс заявив, що права людей в Криму обмежені.

– Ми прекрасно розуміємо ту складну ситуацію, яка склалася в Криму, в житті українців і кримських татар, які стикаються на півострові з наслідками російської окупації. Їх права вельми обмежені. Міжнародному суспільству не вистачає доступу до Криму, – сказав він.

Президент Молдови Майя Санду назвала окупацію Криму регіональною загрозою, яка загрожує всім.

– Коли виникає регіональна така загроза (окупація Криму – Ред.) – вона загрожує всім. Вона порушує і Загальну декларацію прав людини, Гельсінський акт, Паризьку декларацію. Міжнародний порядок на основі правил виключає використання сили, – заявила Санду.

Міністр енергетики США Дженніфер Гренголм заявив, що Америка була з Україною протягом трьох десятиліть, а відносини країн ще більше зміцняться, коли президенти країн зустрінуться наступного тижня.

– США пишається тим, що упродовж трьох десятиліть ми були з вами. І ці відносини ще більше зміцняться наступного тижня, коли обидва президенти (України та США – Ред.) зустрінуться у Вашингтоні, – заявив він.

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що Туреччина ніколи не визнає окупацію Криму.

– Ми прибули на цей саміт, щоб продемонструвати, наскільки для нас важливим є питання територіальної цілісності України та дотримання прав кримських татар. Ми перебуваємо тут, тому що ми не визнавали анексію Криму, і ніколи її не визнаємо, – заявив турецький міністр.

Новина доповнюється…

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-23 16:49:10