Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Самі святили паски та вперше готували в печі: як чернігівці відзначали Великдень

Самі святили паски та вперше готували в печі: як чернігівці відзначали Великдень

Великдень – це велике церковне свято, яке до того ж дає ще один привід зустрітись із родиною та друзями за святковим столом, поговорити і порадіти життю разом. Чернігівці розповіли, як вони провели це свято та чим запам´ятався цьогорічний Великдень.

Самі святили паски та вперше готували в печі: як чернігівці відзначали ВеликденьКсенія Федорченко: «Святкували в родинному колі. Чудово провели час разом. До церкви не ходили, оскільки в умовах пандемії переживаємо за здоров´я. По телевізору дивилися прямий ефір церковного богослужіння і самі освятили Хрещенською водою паски та інші смаколики у супроводі молитви».

 

 

Самі святили паски та вперше готували в печі: як чернігівці відзначали ВеликденьВіталіна Горицька: «Паску святити не ходили, оскільки маю маленьких дітей і стараюсь уникати великого скупчення людей. Хоча зазвичай ми освячуємо, але цього року вирішив піти дідусь. Він зазвичай відвідує Спасо-Преображенський собор. На сам Великдень разом із дітьми ходили в гості до батьків чоловіка, там ми зазвичай на святковий сніданок. Це вже 15-й рік поспіль. Традиція започаткувалась ще з тих часів, коли ми тільки зустрічалися. Потім пішли на природу з друзями».

 

Самі святили паски та вперше готували в печі: як чернігівці відзначали ВеликденьНадія Войдюк-Василюк: «Їздили з молодшим сином до моєї мами. На свято до неї завітали і брати з родинами. Разом смажили шашлики, смакували паски, спілкувалися. Цього року мені вдалося вперше зробити паски в печі, я давно хотіла це зробити. Робили крафіни. Вийшли дуже смачні. До церкви не ходили, однак свячені паски в нас були. Брат у суботу їздив до Ніжина і звідти привіз уже освячені паски».

 

Самі святили паски та вперше готували в печі: як чернігівці відзначали ВеликденьОксана Фельська: «Великдень ми святкували на Андріївських озерах у колі друзів. З нами разом були й діти. До церкви цього року не ходили, оскільки це зараз доволі небезпечно».

 

 

 

Самі святили паски та вперше готували в печі: як чернігівці відзначали ВеликденьДарія Хомазюк: «Світле свято Великодня відзначали з друзями на дачі. Традиційно робили барбекю. Погода спонукала до прекрасного дозвілля на природі. До храму не ходили у зв´язку з пандемією. Тим більше, що наш регіон і досі у «червоній» зоні. Як сказала моя сестра: «Не будемо випробовувати долю».

 

 

 

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

05.05.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова