Місто і регіон

«Сади Перемоги» в Ніжині

Будівельні матеріали м.Ніжин

Наприкінці березня в Україні стартувала акція «Сади Перемоги». Суть її полягає у тому, щоб не допустити продовольчої кризи в країні під час війни, а задля цього з максимальною користю використати кожний вільний клаптик землі. Ніжинські навчальні заклади також приєдналися до даної акції і висадили свої «Сади Перемоги».

Вчора, 17 травня, Ніжинський міський голова Олександр Кодола відвідав дитячий садочок №17 «Перлинка». Разом з колективом очільник міста також долучився до всеукраїнської акції. У заході взяла участь начальник Управління освіти Валентина Градобик.

Гостей привітно зустріла директор дитсадка Алла Зозуля. Вона провела невелику екскурсію територією. Наразі діточки, а їх за списком 88, не відвідують дитсадок через воєнний стан у країні. Але колектив дошкільного закладу без роботи не сидить – доглядає за територією, а вона, за словами керівника, чимала. На охайних грядочках вже ростуть огірки, капуста, цибуля, полуниця. І висаджено молодий садок.

«Трудова діяльність була і залишається пріоритетним завданням нашого садочку. Тому започаткована в країні акція – це не вперше і не нове для нас», — пояснила А. Зозуля.

«А знаєте, звідки пішла дана акція? Ще під час Першої і Другої світових воєн США, Канада, Німеччина, Великобританія, Франція висаджували так звані «Сади Перемоги», щоб вижити і не допустити кризи продовольства. Сьогодні, коли точиться російсько-українська війна, аналогічний проект започатковано і у нашій державі. Це мають бути фруктові, овочеві, зернові, трав’яні насадження, задля того, щоб кожен клаптик землі використовувався ефективно. Щоб було що споживати собі і допомагати тим, хто цього потребує. Наприклад, внутрішньо переміщеним особам. Тому це дуже важлива акція.

Нам, українцям, не звикати: у багатьох з нас є городи, дачі, присадибні ділянки. Також дуже добре, що на території садочків, шкіл є можливість саджати невеликі грядки. Це також буде непогана підтримка», — зазначив міський голова О. Кодола.

Журналісти поцікавилися в очільника міста, яким саме культурам він надає перевагу.

«Свою полуницю і малину люблю, яблуні ростуть у мене на дачі. Дача залишилась у спадщину від бабусі. Десь 17 соток. Нам з мамою це забагато. Вже 4 сотки засадив деревами. Тобто у нас є свій садочок. Решта — під господарські споруди. І десь 6 соток виключно городу», — зазначив Олександр Михайлович.

На території дитсадка «Перлинка» 17 травня висадили п’ять дерев, серед них вишні та яблуні.

«Приїдемо до вас збирати врожай, — пожартував очільник міста.

Користуючись нагодою, міський голова закликав всіх ніжинців приєднатися до всеукраїнської акції «Сади Перемоги» і засадити кожний вільний клаптик землі.

«Цей захід також спрямований на нашу Перемогу. Отже, давайте разом допоможемо нашій країні досягти спільної мети, про яку ми всі останнім часом мріємо», — зазначив О. Кодола.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора

Джерело: uezd.com.ua
2022-05-18 14:44:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин