Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

«Сад Літніх Насолод»: чернігівська поетеса готується презентувати власну збірку поезій

«Сад Літніх Насолод»: чернігівська поетеса готується презентувати власну збірку поезій

Чернігівська поетеса Олена Самохіна незабаром презентуватиме власну збірку поезії «Літотека». Подія відбудеться 22 вересня у Чернігові в ресторані «Ель Сад» .

Олена Самохіна – поетеса, мати чотирьох дітей, репетитор з англійської мови. Ця жінка встигає бути люблячою мамою для дітей, коханою дружиною для чоловіка, і не перестає шукати нові шляхи для реалізації свого творчого потенціалу.

Ми поспілкувалися з пані Оленою, яка залюбки ділиться власним Всесвітом в рядках своїх віршів.

Пані Олено, розкажіть про становлення себе як поетеси, з чого все почалось?

Перший вірш я написала у 6 років, чудово його пам’ятаю, він був про весну, яка зачаровує ароматом жасмину, про те, що я сама створюю весну-красну і несу цю красу у світ. Дуже приємні спогади пов’язані з цим віршем.

А взагалі, вірші шкільного віку були написані завдяки творчим завданням з літератури. Пам’ятаю як вчителька давала завдання написати твір-роздум, але почати з чогось нетривіального. Так я написала власний епіграф до твору і потім часто саме так і робила. Звісно, це був нестандартний підхід до виконання завдання і його відразу помітили вчителі.

А з 8-го класу мої вірші почали публікувати у шкільній газеті «Сузір’я». Редактором газети була Олена Клочко, вчителька зарубіжної літератури, яка розгледіла у мене здібності до написання поезії й всіляко підтримувала мене. Один раз у місяць мої вірші можна було почитати у цій газеті. А згодом керівниця літературної студії у Прилуках, (бо я родом з цього міста) яку я відвідувала, почала подавати мої вірші на різноманітні конкурси і публікувати у газеті «Правда Прилуччини».

«Сад Літніх Насолод»: чернігівська поетеса готується презентувати власну збірку поезій

Ваші вірші підліткового віку були суто про юнацькі проблеми – перше кохання, розчарування від нього?

Ні, от такого точно не було. Я напевно і не закохувалась у шкільному віці, а по-друге, я вважала, що якось зарано мені писати про такі речі, що це суто особисте і можливо колись я про це і напишу, але не зараз…

Так само як зараз, тоді я починала писати коли відчувала зв’язок зі світом і слова самі оформлювались у рядки, самі починали жити. Моя поезія підліткового віку була занадто мудрою, як для дівчинки 15 років. Це я розумію вже зараз.

Розкажіть як ви наважились на публікацію власної книги?

Був певний проміжок часу у моєму житті коли я дуже довго не писала вірші. Але буквально років 7 назад я знову повернулась до цього, почала збирати всі вірші раннього та студентського віку і якось все це систематизувати. І після довгої перерви поезія просто переповнювала мене, це було так наче я спортсмен і у мене відкрилось друге дихання.

Коли віршів ставало все більше я почала задумуватись над питанням — власне, а заради чого це все? І я знайшла відповідь — заради того, щоб стати поетесою! На той час у мене вже було досить багато віршів для публікування книги. Ну і далі почалось спілкування з редакторами, дизайнерами, пошук видавництва. І ось у червні 2021 року моя «Літотека» з’явилась на світ.

«Сад Літніх Насолод»: чернігівська поетеса готується презентувати власну збірку поезій

Чоловік та діти підтримували ваше прагнення до створення власної збірки віршів?

Чоловік у різні періоди життя по-різному ставився до мого захоплення, але коли зрозумів, що поезія і я — це одне ціле, перестав скептично відноситись до цього, і зараз він є першим моїм пошановувачем та надійною підтримкою. Щодо дітей, то мені багато не потрібно – вистачає того, що іноді я випадково бачу кожного з моєю книжкою в руках, і це — найдорожче і найсолодше задоволення та похвала!

Не так давно у вашому рідному місті відбулась презентація книги «Літотека», розкажіть як це відбувалось?

Презентація пройшла на одному подиху! Серед гостей було дуже багато моїх знайомих, вчителів та просто людей яким це цікаво, хоч певною мірою для мене це було несподіванкою. Я щиро вдячна за організацію моїм шкільним вчителям, вони з душею віднеслись до моєї книги, і з душею та захопленням слухали та читали мої вірші. Це було для мене як ковток нового натхнення, тому я вирішила, що проведу ще одну презентацію моєї книги, але уже в Чернігові.

«Сад Літніх Насолод»: чернігівська поетеса готується презентувати власну збірку поезій

Чи відома дата коли відбудеться презентація «Літотеки» в Чернігові?

Так, уже зовсім скоро. Я хвилююсь, але з нетерпінням чекаю на цей день. Цей захід має назву «Сад Літніх Насолод» з Оленою Самохіною, 22 вересня о 18:30 в кафе «Ель Сад» відбудуться поетичні читання. Я працюю над програмою та хочу, щоб слухачам було цікаво, для цього додаю інтерактиву. На гостей чекає і музична програма, і фуршет, і звичайно я готую сюрприз для своїх гостей!

Як потрапити на цей захід?

Дуже просто – спочатку ви заповнюєте реєстраційну форму, за цим посиланням: https://forms.gle/DSXNXDf2M6vMkGum7

Потім з вами зв’язується мій менеджер або особисто я сама, та індивідуально обговорюємо всі питання які виникають у потенційного гостя. Буду рада бачити кожного, хто завітає до мого «Саду Літніх Насолод»!

«Сад Літніх Насолод»: чернігівська поетеса готується презентувати власну збірку поезій

З поетесою спілкувалася Анна Породько

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
08.09.2021

Залишити відповідь