Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Рибалити можна: на Чернігівщині скасували нерестову заборону

Рибалити можна: на Чернігівщині скасували нерестову заборону

30 червня закінчився термін дії заборони на вилов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Чернігівщини.

Про це повідомляє Чернігівський рибоохоронний патруль.

Заборону встановлювали навесні – на початку літа, на період нересту риб та відтворення інших водних біоресурсів.

Відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства, на водоймах загального користування дозволено рибалити з берега або з човна, вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше п'яти на рибалку та спінінгом.

Підводне полювання на риб дозволяється гарпунними рушницями без застосування аквалангів та інших автономних дихальних приладів, за наявності посвідчення підводного мисливця.

Лов безхребетних дозволяється ручним збиранням, а також: мотиля – однією ручною драгою з діаметром не більше 70 см без застосування механічних пристроїв; раків – раколовкою -"хапкою" діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою та "розщіпом" – не більше п'яти снастей на ловця.

Відлов живця дозволений підсакою діаметром не більше 100 см або "хваткою" ("павуком") розміром 1х1 м з вічком сіткового полотна не більше 10 мм.

Дозволяється одній особі вилов за одну добу перебування на водоймі загального значення таких видів у таких кількостях: риби – 3 кг, раків – 30 екз., мотиля – 100 грамів.

Вивезення з водойми риби та безхребетних – як у свіжому, так і в обробленому вигляді, – незалежно від терміну перебування на водоймі дозволяється в розмірі не більше за добову  норму, за винятком випадків, коли вага однієї рибини перевищує встановлену норму вилову.

Заборонено вилови риби занесеної до Червоної книги України: стерлядь прісноводна, мінога українська, ялець звичайний, рибець малий, марена дніпровська, карась золотий, минь річковий, йорж носар, бистрянка російська, підуст звичайний, в’язь звичайний тощо.

Забороняється лов водних біоресурсів менших за такі розміри: сом – від 70 см, судак – від 42 см, білий амур, товстолоб – від 40 см, сазан, щука – від 35 см, лящ – від 32 см, білизна – від 30 см, короп – від 25 см, головень, чехоня –  від 24 см, синець – від 22 см, лин – від 20 см, плітка – від 18 см та рак – від 10 см.

Фото – ілюстративне

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
30.06.2021

Залишити відповідь