Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Розвідка США за підтримки Данії прослуховувала дзвінки Меркель – ЗМІ

Агенство національної безпеки США, залучившись допомогою спецслужб Данії, стежило за кількома європейськими політиками. Зокрема, розвідка США прослуховувала дзвінки канцлера Німеччини Ангели Меркель. Про це йдеться у розслідуванні данської телекомпанії Danmarks Radio.

Відповідно до матеріалів, розвідка США стежила за європейськими посадовцями у 2012-2014 роках, підключаючись до данських інтернет-кабелів.

Окрім Меркель, у поле зору також потрапили тодішній міністр зовнішніх справ Франк-Вальтер Штайнмаєр (наразі президент), колишній міністр фінансів Пеер Штайнбрюк, а також посадовці з Франції, Норвегії та Швеції.

Вперше заява про прослуховування канцлера Німеччини та інших чиновників з’явилася у 2013 році. Тоді про це повідомив відомий американський розслідувач Едвард Сноуден.

У Білому домі відповіли, що за Меркель ніколи не стежили і не збираються. Розвідка Данії вирішила провести розслідування з цього приводу. У 2020 році уряд країни також оголосив про власне розслідування щодо операції.

Байден хоче запропонувати посаду доньці Кеннеді

Джо Байден може призначити на посаду посла Австралії Керолайн Кеннеді – дочку покійного Джона Кеннеді. Ще одне посольство може очолити Вікі Кеннеді – вдова екс-сенатора Теда Кеннеді.

Детальніше про призначення Кеннеді читайте на Фактах ICTV.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-05-31 09:00:31