Україна і світ

Розслідування: Віце-канцлер Австрії змовлявся з росіянами за підтримку на виборах

Про це свідчать відеозаписи, зроблені німецькими виданнями

Джерело: 112.ua

Розслідування: Віце-канцлер Австрії змовлявся з росіянами за підтримку на виборах

Чинний віце-канцлер Австрії, лідер ультраправої Австрійської партії свободи Хайнц-Крістіан Штрах опинився в центрі скандалу, який може серйозно похитнути позиції уряду і стати серйозним аргументом у кампанії до виборів Європарламенту. Про це повідомляє “Європейська правда”.

Відеозаписи були зроблені на віллі на острові Ібіца в липні 2017 року. На них присутній лідер Австрійської партії свободи (FPÖ) Хайнц-Крістіан Штрахе, його соратник, а нині голова FPÖ в парламенті Йоганн Гуденус, його дружина, невідомий чоловік та жінка, яка говорить головним чином російською та англійською.

Жінку представили австрійським політиками як Макарову Олену, племінницю олігарха з оточення президента Путіна, яка нібито хотіла інвестувати кілька сотень мільйонів євро невідомого походження в Австрію. При цьому, як з’ясувалося, вілла була переповнена прихованими камерами, а сама росіянка виявилася “принадою”, підставним обличчям, щоб вивести на чисту воду Штрахе.

На відео жінка і її компаньйон обіцяли викупити 50% впливовою віденської газети Kronen Zeitung з метою вести в ній лінію FPÖ, в обмін ж розраховували на “розуміння” партії.

Під час зустрічі, яка тривала майже 7 годин, Штрахе в обмін на російську підтримку зробив співрозмовниці кілька сумнівних пропозицій. Серед іншого, він заявив, що в разі участі FPÖ в уряді, австрійська будівельна компанія Strabag більше не буде отримувати державних замовлень, зате всі замовлення за завищеними цінами відійдуть росіянам.

Конкретних домовленостей в ході зустрічі досягнуто не було, проте із загального тону зрозуміло, що сторони погодилися підтримувати контакти.

Крім іншого, на відео Штрахе робить вказівки росіянці, яким чином вона зможе обійти австрійські закони про фінансування партій.

Джерело: www.112.ua