Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Розмитнити автомобіль в Україні можна буде через Дію: рішення уряду

Розмитнити автомобіль в Україні можна буде через застосунок Дія. Відповідну постанову сьогодні ухвалив Кабінет міністрів.

Йдеться про реалізацію експериментального проекту з митного оформлення автомобілів, яке переводиться в цифрову форму.

– Для десятків тисяч українських громадян таке ввезення авто часто перетворювалося на обмеження, незручності, затягування. Ми плануємо зробити можливим розмитнення транспортного засобу через Дію, – зазначив під час засідання уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Він уточнив, що в українців з’явиться можливість через смартфон подати необхідні документи, оплатити митний збір онлайн.

Завершення митного оформлення авто відбуватиметься в автоматичному режимі.

Координатором експериментального проекту буде Міністерство цифрової трансформації. Термін реалізації проекту: з 2 грудня 2021 року по 31 грудня 2023 року.

Ухвалена сьогодні постанова передбачає:

• здійснення митного оформлення авто через подання попередньої митної декларації, загальної декларації прибуття та/або митної декларації в усній формі;

• перелік документів, необхідних для митного оформлення транспортного засобу;

• можливість подання документів в електронній формі, з використанням застосунку Дія;

• нарахування митних платежів в автоматичному режимі (їх можна буде сплатити через Дію або через банки, електронні платіжні системи);

• сплату митних платежів протягом 10 днів з дня формування (повідомлення та реквізити на оплату будуть надсилатися через Дію);

• завершення митного оформлення автомобіля в автоматичному режимі.

Восени, під час Diia Summit, Мінцифри презентує нові послуги та сервіси для користувачів Дії. Зокрема, будуть запущені сповіщення про перевірку банком кредитної історії людини. Також у міністерстві працюють над реалізацією в Дії призначення та перерахунку пенсій, допомоги одиноким матерям та отримання субсидій на оплату комунальних послуг.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-15 18:06:02