Україна і світ

Розмінування українських портів може тривати декілька місяців – спецрадник ООН

Будівельні матеріали м.Ніжин

Розмінування ключових портів України може тривати декілька місяців. Знадобиться деякий час для відновлення роботи портів та безпечного пересування кораблів.

За даними іноземних ЗМІ, про це заявив спеціальний радник з питань морської безпеки Міжнародної морської організації ООН Пітер Адамс. На його думку, повна ліквідація морських мін у районах порту займе декілька місяців.

В ООН зазначили, що розмінування поблизу ключових портів України може зайняти місяці, а сотні моряків все ще залишаються у регіоні після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

– Навіть якби порти захотіли відновити роботу завтра, знадобиться деякий час, перш ніж кораблі зможуть увійти або відійти. Повне знищення морських мін у районах порту займе декілька місяців, – вважає Адамс.

Російські кораблі заблокували доступ України до Чорного моря, фактично зупинивши морський експорт основних продуктів від зерна до курятини та посиливши глобальну продовольчу кризу. Москва заперечує відповідальність за зрив постачання товарів, звинувачуючи Україну.

Всесвітня продовольча програма ООН закликала негайно розблокувати українські порти в Одеській області, щоб запобігти продовольчій кризі та голоду в різних державах. Наразі українські порти досі блокує країна-агресор Росія.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-09 13:19:57

Магазин Автозапчастин м.Ніжин