Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Розкриття прихованих дитячих талантів: гурток «Акторської майстерності – ІрБіс» під керівництвом Ірини Наконечної

До вибору гуртка чи іншого хобі варто підходити з усією відповідальністю, адже він має базуватися на бажаннях та вподобаннях дитини і приносити максимум користі та задоволення. Тому перед керівником, будь якого, гуртка стоїть важлива місія розкриття прихованих талантів дитини – це завдання не кожному під силу.

Та героїня нашого сьогоднішнього матеріалу має дар до цього, любить працювати з дітьми і її очі горять від цієї захопливої роботи – керівниця гуртків «Акторська майстерність – ІрБіс» та «Ігротехніка» у Ніжинському Будинку дітей та юнацтва – Наконечна Ірина Володимирівна. Дані гуртки вона веде з вересня 2017-2018 навчального року. Вони ніколи не пустують, завжди є діти, які охоче ходять на заняття.


Фото: Ірина Наконечна

Журналісти MYNIZHYN.com завітали на гурток акторської майстерності та поспілкувалися з керівницею і дітьми, які його відвідують, щоб з’ясувати: чим саме займаються на даному гуртку, у чому його родзинка, і як керівниці гуртка вдається підтримувати любов та цікавість дітей до акторської майстерності.

За велінням долі, юною дівчиною, Іра вперше приїхала з маленького містечка Городня до Ніжина, де і вступила у Ніжинський фаховий коледж культури і мистецтв ім.Марії Заньковецької за спеціалізацією «Видовищно-театрелізовані заходи». Під час навчання дівчина вирізнялася лідерськими задатками, була відмінницею і завжди брала участь у всіх можливих театралізованих подіях. Свою практику відпрацьовувала в Носівському міському будинку культури, була там режисером і хореографом.

Наша героїня, є творчою натурою з постійним бажанням до самовдосконалення, тому багато часу приділяла навчанню: вчилася у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя на факультеті психології і соціальної роботи, паралельно, до декретної відпустки працювала в Мистецькій школі. У 2013-му році працювала в НБДЮ по сумісництву, адже основне місце роботи було в Гімназії № 3, там вела драмгурток. Увесь цей час дівчина шукала місце в якому могла б на повну реалізовувати себе задіюючи креативний підхід у своїй роботі.

«Я людина, яка повинна творити, не можу працювати в суворих рамках», – говорить дівчина.І знайшла таке місце, із 2017-2018 навчального року вона працює на повну силу у НБДЮ.

Ірина Володимирівна справжній енерджайзер, адже має потужний заряд енергії, яким ділиться зі своїми вихованцями та усіма навколо. У першій половині для вона працює методистом з національно-патріотичного виховання, а в другій половині дня веде гуртки і так аж до пізнього вечора.

Під її творчим керівництвом працює 3 групи гуртка «Ігротехніки» віком від 7-12 років . Із ними вона ставить вистави за народними казками, народними іграми, забавами, лічилками, дражнилками, руханками та багато іншого.
Також, є група гуртка «Акторська майстерність – ІрБіс», який відвідують діти віком від 12 і до 18 років.

«Себе навіть не так захопливо розкривати, як дітей, – розповідає Ірина Володимирівна – з року в рік дуже цікаво спостерігати за ними та їхнім розвитком. Діти навіть не знають на скільки вони можуть розкриватися. Вони приходять малесенькими кнопочками, а потім зростають, у них покращується постава, дихання, з’являється впевненість у собі. Коли я показую дітям відео, якими вони були 2-3 роки назад і якими стали, то ці емоції не передати словами».
На тижні вона проводить по 2 групові та 2 індивідуальні заняття. Усі діти, які приходять на гурток дуже різні, з відмінними темпераментами та характером, часом впертим і запальним або навпаки стриманим і сором’язливим  –  до серця кожного Ірина Володимирівна підбирає ключик.

Фото: Учні НДБЮ
 

Фото: Учні НБДЮ


Фото: Учні НБДЮ

«До кожної дитини є свій індивідуальний підхід, бо кожен з них є особистістю, яка зростає. До прикладу, буває так, що на гурток приходить дівчинка, яка закрита, зажата, боїться сцени, а з роками роботи вона розкривається, перестає боятися публіки, може вільно висловлюватися» –  каже пані Іра.

Кожне заняття гуртка «Акторська майстерність» включає в себе: активізацію уваги дітей, артикуляційний тренінг (розминка губ, язика, скул), вправи для дикції, вокалізи, вправи на дихання, вправи на психологічну врівноваженість (боротьба з хвилюванням), руханки, руханки з дикцією, скоромовки, інтонації, індивідуальні вправи та робота на взаємодію з партнером, у групі, етюди; робота над репертуаром, підготовка до вистави (казки).
Заняття з акторської майстерності дають і логопедичний ефект.

«Багато вправ для дикції комбіную з руханками. Зараз дуже поширена проблема у дітей, коли вони «з’їдають» слова, можуть не вимовляти ті чи інші літери. Є вихованці, які до гуртка не вимовляли літеру «р», а після наполегливої роботи на заняттях починають її вимовляти.» – розповідає керівниця гуртка. У кожному своєму вихованцю Ірина Володимирівна бачить себе, своє продовження. Із особливим трепетом вона розповідає про випускниць гуртка, які вирішили пов’язати своє життя з акторською майстерністю. Колишня випускниця Даша Мірошниченко (студентка 4-го курсу Київського університету культури і мистецтв), зараз їздить із гастролями по Україні в образі Проні Прокопівни за комедійною п’єсою українського драматурга Михайла Старицького (вистава на сучасний лад).

Друга харизматична випускниця – Валерія Кебкал зараз є студенткою 3-го курсу Київського університету культури і мистецтв, активно знімається в українському кіно та пробує свої сили у світі театру.
У вільний від роботи час обоє випускниць люблять приїздити до Ніжина, на гурток із якого почалося їхнє знайомство з акторською майстерністю та із задоволенням діляться своїм театральним досвідом із підростаючим поколінням.
Важко було не помітити, що кожне заняття на гуртку наповнене дружньою атмосферою.

«У нас є традиція – говорить пані Іра – при зустрічі і прощанні усі одне одного обіймаємо. Складно було під час пандемії, коли треба було обмежувати тактильний контакт, для дітей це було важко». Для Ірини Володимирівни важливо, щоб діти не відчували один між одним конкуренції, щоб була злагоджена робота колективу «один за всіх, усі за одного». Кожен її вихованець  дістається до НБДЮ із різних куточків Ніжина.


Фото: Ірина Наконечна

Окремо, журналісти поспілкувалися з дітьми, які відвідують гуртки Ірини Володимирівни, щоб дізнатися про їхні враження від занять, які знання та навички вони отримали та набули під час них.

 

Спілкувалася Тетяна Красновид

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Telegram
Viber
Facebook
Instagram


Джерело: mynizhyn.com
2023-12-18 15:36:28