Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Розкол монобільшості. Чи можливий розпуск Верховної Ради

Вперше у жовтні депутати зібралися не для розгляду держбюджету, а послухати президента.

Зустрічали Володимира Зеленського в Раді не з порожніми руками. Одні принесли якісь документи, інші – плакати. Слуги народу, як це завжди буває, засипали оваціями.

Причому його промову переривали оплесками понад 30 разів. Особливо старалася представниця монобільшості Галина Третьякова.

Та далеко не всі поділяли такий ентузіазм, дехто відверто нудьгував. У залежності від політичної приналежності розійшлися й оцінки президентського виступу.

Сам же Зеленський своє щорічне звернення до парламенту одразу назвав нетрадиційним, перетворивши його на звіт про виконання власної передвиборчої програми.

Така тактика та ще й за кілька днів до місцевих виборів, на думку фахівців, була обрана невипадково. Повну версію послання президент запропонував скачати за допомогою спеціального QR-коду.

Також він анонсував електронне голосування на наступних президентських виборах. Але опозиціонерів все одно не переконав.

Серед своїх досягнень він також назвав припинення вогню на Донбасі – найдовше за час усієї війни. І хоча бойовики постійно порушують режим тиші, людських втрат стало все ж на порядок менше.

А ось на іншому фронті – корупційному, похвалитися нічим. Поки ж Зеленський оцінив роботу правоохоронців як незадовільну і навіть пригрозив їм відставками.

Втім, у Венедіктової ще є трохи часу – до кінця року, аби показати результат. Далі – президент обіцяє кадрові висновки. Разом з тим, за його словами, голови можуть полетіти і в уряді.

Найсильніше хитається крісло під міністром економіки Петрашком. З пропозицією про його звільнення вже навіть зареєстрували постанову в парламенті.

Торкнутися кадрові ротації можуть і Офісу президента. За інформацією з різних джерел, після виборів можуть звільнити заступників Єрмака Сергія Трофімова та Юлію Ковалів.

Неспокійно і в парламенті, де вчергове штормить фракцію монобільшості. Причому цього не приховують вже й самі Слуги народу.

Розпочалися розмови навіть про розкол монобільшості на дві партії, чи залучення до коаліції інших політсил – після місцевих виборів.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков в ексклюзивному інтерв’ю Фактам тижня визнає, що дискусія про переформатування роботи Слуги народу в парламенті дійсно ведеться. Але про розпад не йдеться.

Не бачить спікер підстав і для розпуску Ради. Навіть якщо в опитуванні президента українці підтримають скорочення депутатів до 300 – це не матиме юридичної сили.

Хоча чимало залежатиме від результатів місцевих виборів та й від правильної поведінки у Раді самих слуг.

Та попереду в депутатів чергове випробування – ухвалення бюджету на наступний рік. Саме це голосування, можливо, й дасть усім відповідь, чи є порох у монобільшості чи вже ні.

Реакція Зеленського на місцеві вибори в Україні

Президент України Володимир Зеленський відреагував на місцеві вибори в Україні 2020. Він зазначив, що, на відміну від деяких наших сусідів ми дійсно маємо велику розкіш – вільні вибори.

Президент зазначив, що українські політики все ще не навчилися спокійно дискутувати та слухати один одного, шукати компроміси, співпрацювати. Тому, коли передвиборча кампанія наближається до фінішу, втома від виборів у суспільства безмежна.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-10-26 00:28:39