«Рожевий жовтень»: у яких лікарнях Чернігівщини жінки можуть безоплатно зробити мамографію
«Рожевий жовтень» – це ініціатива Всесвітньої організації охорони здоров’я, заснована ще у 1993 році для того, аби популяризувати знання про рак молочної залози. У всьому світі у цей час відбувається безліч заходів для привернення уваги до проблеми та заклику жінок до профілактичних обстежень.
Благодійна організація «Фонд боротьби з раком» у межах «рожевого жовтня» розповідає жінкам про мамографію – найбільш ефективний метод ранньої діагностики онкологічних патологій молочних залоз. Простими словами – рентген. Він виявляє новоутворення у грудях вже тоді, коли їх ще не можна відчути пальпаторно (на дотик). Виявлений на ранньому етапі, рак молочної залози виліковний у 95% випадків. Чим пізніше була виявлена хвороба, тим менші шанси на її успішне лікування.
Мамографія – це одне з шести безоплатних досліджень для раннього виявлення онкології, що оплачуються з державного бюджету в межах Програми медичних гарантій. Це означає, що замість пацієнтки медичному закладу за цю послугу платить держава.
У межах щорічних профілактичних оглядів жінкам від 40 до 49 років варто прийти на консультацію до мамолога, а також зробити мамографію, якщо її рекомендує лікар.
Для жінок від 50 років – обов’язкова мамографія раз на два роки.
Єдина умова для безоплатної мамографії – направлення сімейного або лікуючого лікаря. Після того, як жінка його отримала, їй треба записатися на обстеження у тому медичному закладі, який надає таку послугу та має договір із Національною службою здоров’я України (НСЗУ).
На Чернігівщині це, за інформацією НСЗУ, такі медичні заклади:
- Чернігівський медичний центр сучасної онкології;
- Чернігівська міська лікарня №2;
- Городнянська міська лікарня;
- Корюківська центральна районна лікарня;
- Новгород-Сіверська центральна міська лікарня;
- Чернігівська обласна лікарня.
Вибір закладу не залежить від місяця фактичного проживання чи реєстрації пацієнтки. Жінка, отримавши направлення, може записатися у будь-який із медичних із закладів, де є мамограф, фахівці та договір із НСЗУ щодо відповідного пакету послуг. Щоб дізнатись про найближчий заклад, зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Підступність раку молочної залози – у тому, що він не болить. Поговоріть про скринінг на рак молочної залози відповідно до вашого віку зі своїм сімейним лікарем. Не легковажте. Раннє виявлення рятує життя!
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Як повідомляв MYNIZHYN, у Ніжинській міській лікарні працює сучасний апарат для обстеження молочних залоз. Купили мамограф за кошти міського бюджету.
Viber
Youtube
Джерело: mynizhyn.com
2024-10-12 10:55:13