Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Розарій на вулиці Московській: краса, яка захоплює

Чи є у світі квіти, гарніші від троянд? Звичайно, у кожного з нас свій смак, але троянду полюбляють майже всі жінки – не випадково її вважають королевою квітів.

Вже не один рік милує око ніжинців розарій на вулиці Московській. Його було закладено однією з політичних сил напередодні чергових виборів у країні.
«Квіти посадили, точніше, не квіти, а саджанці — невеличкі гілочки, але на утримання нікому не віддали. Згодом частина з них здичавіла, частина висохла. У 2019 році наше підприємство розпочало роботу над оновленням розарію на вулиці Московській – прибрали здичавілі рослини, посадили інші. Періодично доглядаємо за клумбами: знищуємо бур’ян, поливаємо, обробляємо від шкідників», — пояснює фахівець з ландшафтного дизайну комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства» Наталя Довгаль.
Наразі у розарії «уживаються» близько 200 рослин різних сортів і кольорів. Крім троянд, тут ростуть невеличкі дерева – катальпи, які теж гарно відцвіли.
«Сподіваюся, цієї восени ми додамо сюди ще кількадесят саджанців троянд – влітку, у спеку, їх саджати не можна, вони не виживуть», – підкреслює фахівець.
Чимало зауважень на адресу комунальників надходить від містян щодо неналежного поливу розарію.
«Дійсно, така проблема існує – щоб полити кілька клумб відразу, потрібно багато води. А «зелених зон», які потребують поливу, у місті чимало. Намагаємося не допускати критичних ситуацій – уважно за цим стежимо, контролюємо. Річ у тому, що не до кожної локації з квітами та чагарниками є можливість підвести водогін. Але це питання знаходиться на контролі керівництва КП «ВУКГ», і ми сподіваємося на його вирішення у подальшому», – пояснила фахівець.
Ну, а поки троянди ще цвітуть (на жаль, вже не так буйно, як місяць тому), ніжинці мають змогу ними помилуватися – отже, вік квітів такий недовгий!

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора та КП «ВУКГ»

Unenizh.org.ua
2021-07-09 16:18:04