Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Рот на замок: винайшли новий пристрій для ефективного схуднення

Дослідники з Університету Отаго в Великобританії розробили перший в світі пристрій для схуднення, який допоможе боротися з глобальною епідемією ожиріння.

Називається винахід DentalSlim Diet Control. Воно встановлюється стоматологом на верхні і нижні задні зуби. У ньому використовуються магнітні пристрої з унікальними запірними болтами, виготовленими за індивідуальним замовленням. Він дозволяє власнику відкривати рот тільки на два міліметри, обмежуючи його рідкої дієтою, але дає свободу вільно говорити і не обмежує дихання.

– Пристрій допомагає виробити нові харчові звички, дозволяючи дотримуватися низькокалорійної дієти протягом певного періоду часу, – зазначає провідний дослідник професор Брантон.

За його словами, замок може бути знятий самим користувачем в разі виникнення надзвичайної ситуації. Його можна встановити повторно.

Повідомляється, що учасники дослідження втратили в середньому 6,36 кг за два тижні і були мотивовані продовжити свій шлях до зниження ваги.

За статистикою, майже два мільярди дорослих людей у ​​всьому світі мають надмірну вагу і 650 мільйонів страждають на ожиріння. Через надмірну вагу або ожиріння щорічно вмирає близько трьох мільйонів чоловік. За оцінками, до 2030 року близько 57 відсотків дорослого населення світу будуть мати надмірну вагу або ожиріння.

Крім того, можуть бути присутні психологічні симптоми, в тому числі збентеження, депресія і втрата самооцінки, а люди з ожирінням можуть страждати розладами харчової поведінки разом зі стигматизацією та дискримінацією.

Практика хірургічного закриття щелеп стала популярною в 1980-х роках, але була пов’язана з ризиком: блювота супроводжувалася ризиком задухи, і через 9-12 місяців у пацієнтів розвинулося захворювання ясен. У деяких випадках зберігалися проблеми з обмеженням рухів щелеп, а в деяких розвивалися гострі психічні розлади.

Новий пристрій дозволить застосувати поетапний підхід до зниження ваги, підкріплений порадами дієтолога, що дозволить досягти довгострокових цілей щодо позбавлення від ненависних кілограмів, запевняють вчені.

Джерело: Оtago

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-06-29 16:47:15