Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Росія відповідальна за вбивство Литвиненка – Європейський суд

Європейський суд з прав людини оголосив, що Росія відповідальна за вбивство колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка у 2006 році. Він помер у Великій Британії від отруєння радіоактивним полонієм.

Суд дійшов висновку, що ймовірні вбивці Литвиненка Андрій Луговий і Дмитро Ковтун діяли як агенти російської влади.

У рішенні суду також йдеться, що уряд Російської Федерації не надав жодного переконливого та задовільного пояснення, щоб спростувати свою причетність до вбивства Литвиненка. Влада не забезпечила проведення ефективного розслідування та не притягнула до відповідальності Лугового та Ковтуна.

Суд постановив, що Росія має відшкодувати заявнику €100 тис. нематеріальних збитків та €22, 5 тис. судових витрат.

Позов до Європейського суду з прав людини дружина Литвиненка Марина подала. Провадження було зупинено протягом 2014-2016 років на час завершення розслідування у Великій Британії.

Хто такий Олександр Литвиненко

Олександр Литвиненко працював у радянському КДБ, а потім у Федеральній службі безпеки РФ.

У 1998 році Литвиненко публічно заявив, що російська влада наказала йому та його колегам вбити підприємця та політика Бориса Березовського.

Після заяви Литвиненка звільнили з ФСБ, проти нього відкрили провадження, тому він разом з сім’єю втік до Великої Британії. Там росіянин відкрито виступав з критикою влади РФ, а зокрема й проти Володимира Путіна.

У листопаді 2006 року Олександр Литвиненко раптово захворів. Через три тижні він помер через отруєння радіоактивним полонієм.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-21 14:59:33

Магазин Автозапчастин м.Ніжин