Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Росія незаконно забрала частину територій Чернігівщини: історик «розкрив» ще один злочин сусідів

В України, а точніше – в Чернігівщини, відібрали шматок території. Про це заявив чернігівський історик Олександр Бондар. Навіть навів докази. Під карнизом Чернігівської обласної державної адміністрації розміщені кола з гербами повітів або райцентрів, що раніше входили до складу Чернігівської губернії. Але замість чотирьох гербів бачимо… снопики.

«Це були герби повітів, які входили до Чернігівської губернії. Чотири герби зникли після реставрації будівлі після Другої світової війни. Що ж на них було? На них були зображені ще чотири герби, на яких були представлені міста Новозибків, Стародуб, Мглин і Сураж. Тобто це були чотири північні повіти Чернігівської губернії, які були протизаконно забрані з території України радянською владою, точніше Росією», – Олександр Бондар, кандидат історичних наук.

За словами історика, раніше тут була земська управа, і коли в 1910 році добудували цей великий триповерховий корпус, на ньому розмістили всі центри, що входили до Чернігівщини. Але радянська влада перекроїла Україну по-своєму.

«Зараз ці чотири колишні повіти залишаються в Брянській області. Насправді ж це українські повіти, і на 1919 рік більшість населення, яке там проживало, становили українці. Радянська влада в Брест-Литовську колись визнала кордони України на 2018 рік і мала б дотримуватися їх», – Олександр Бондар, кандидат історичних наук.

Спершу ці українські міста та містечка перекинули до Гомельської області, далі – до Брянщини, якій вони належать і понині. Отака історична справедливість, яку в Україні прикрили снопиками, а в сусідній державі навіть не намагаються її відновити.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

12.10.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Магазин Автозапчастин м.Ніжин