Україна і світ

Росія нахабно торпедує мир на Донбасі: Порошенко про паспорти для ОРДЛО

Президент України Петро Порошенко звернувся до міжнародних партнерів, щодо указу Володимира Путіна, який спрощує отримання російських паспортів жителями ОРДЛО.

Росія нахабно торпедує мир на Донбасі: Порошенко про паспорти для ОРДЛО

Президенти України Петро Порошенко заявив, що указ очільника Кремля Володимира Путіна про отримання російських паспортів жителями ОРДЛО, це спроба легітимізувати діє на Донбасі.

– Це брутальне порушення суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України. Повна зневага своїх зобов’язань в рамках Мінських домовленостей. У такий спосіб Кремль свідомо та цинічно порушує міжнародне гуманітарне право, що забороняє окупаційній владі змінювати громадянство жителів окупованих територій, – заявив Порошенко.

Президент додав, що категорична відмова Росія підтримати ініціативу України та ОБСЄ у запровадженні Великоднього перемир’я невипадкова.

– Мета РФ обнулити Мінські домовленості, де прописані її зобов’язання. Видача паспортів за Придністровським сценарієм – це спроба РФ легітимізувати дії на Донбасі, аби позбутися санкції, – зазначив Петро Порошенко.

Він додав, що вже закликав міжнародних партнерів не допустити найгіршого сценарію, жорстко засудити деструктивні та злочинні дії російської влади, а також посилити режим міжнародних санкцій.

– У цьому зв’язку доручив МЗС негайно ініціювати обговорення цього питання в рамках Ради Безпеки ООН, а також інших міжнародних форматах, зокрема в ОБСЄ та ЄС, – підкреслив президент.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело ФАКТИ. ICTV
24.04.2019

Close