Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Росія нарощує війська в Арктиці: що там шукає Путін та чи загрожує світу нова війна

Нещодавно американський телеканал CNN оприлюднив супутникові знімки, які підтверджують, що Москва активно нарощує свою військову присутність в Арктиці.

Росія нарощує війська в Арктиці: що там шукає Путін та чи загрожує світу нова війна

Росія продовжує добудовувати та розширювати свої бази, зводить злітно-посадкові смуги, бункери та нові інфраструктури.

Окрім того, вони проводять там військові навчання. Однією з таких стали Умка-21, які супроводжувалися синхронними польотами винищувачів МіГ-31, проламом льоду трьома атомними субмаринами, торпедною стрільбою підводного човна під кригою та використанням двохста видів озброєння.

В Арктиці Росія розширює мережу протиповітряних та берегових систем, а також стягує на узбережжя авіацію.

Не дивно, що це непокоїть США та НАТО, які теж регулярно вводять війська у найпівнічніший регіон. Експерти нарахували понад 20 навчань лише з початку 2021 року, а загалом у регіоні зосереджені 50 тис. військових Альянсу.

Окрім того, американські війська знають, що російських підводних човнів в арктичних водах аж надто багато. Тому одним із ймовірних сценаріїв початку арктичної війни між Москвою та Вашингтоном експерти якраз і називають підводне протистояння, коли одна із сторін порушить океанські кордони і залізе на чужий сектор, на які Арктика поділена між Росією, США, Норвегією, Канадою і Данією.

Але чому Росії так важлива Арктика? Все через морські шляхи. Льодовий регіон тане дуже швидко і вже згодом Путін зможе отримати вигідний для себе канал транспортування товарів водою з Азії до Європи. До того ж, цей шлях буде майже вполовину коротшим за той, що пролягає Суецьким каналом.

А це не тільки колосальні прибутки, але й безпека та лояльність світу. У разі подібного розвитку подій економічний та політичний вплив Росії зросте у рази. Окрім того, в Арктиці може бути схована п’ята частина усіх запасів газу і до 90 млрд барелів нафти.

Росія знає за що бореться. Путін хоче повністю контролювати морський шлях та збільшити політичний вплив. Тому Арктика є ласим шматком. Та чи зможе цьому протистояти світ, покаже час.


Росія на Донбасі

Також РФ знову стягує війська та озброєння до кордонів України. А у зоні ООС бойовики не припиняють постійно обстрілювати українські позиції.

Президент України Володимир Зеленський не відкидає ймовірність повторного російського вторгнення. Проте запевняє, що Україна готова протистояти агресії РФ.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-04-13 13:37:34