Україна і світ

Росія грубо порушує три “стовпи” Договору про нерозповсюдження ядерної зброї – МЗС

Будівельні матеріали м.Ніжин

Російська Федерація грубо порушує три основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ).

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Микола Точицький під час відкриття 10-ї Оглядової конференції із зазначеного Договору, що проходить у Нью-Йорку з 1 по 26 серпня.

У повідомленні МЗС зазначається, що значна кількість делегацій, що беруть участь у конференції, зокрема з країн ЄС, а також США, Велика Британія, Канада, Японія, Австралія та Гватемала – жорстко засудили російське військове вторгнення та погрози з боку Російської Федерації щодо застосування ядерної зброї, а також обстріли і захоплення українських ядерних об’єктів.

Особливу увагу приділяється окупації Росією найбільшої в Європі – Запорізької атомної електростанції.

Глава делегації України Точицький у своєму виступі привернув увагу до погроз з боку Кремля щодо використання ядерної зброї, які супроводжуються відповідними закликами з боку російських державних ЗМІ.

Точицький наголосив, що на сьогодні Росія, як ядерна держава, грубо порушила усі три “стовпи” ДНЯЗ:

  • щодо ядерного роззброєння (через неспровокований розвиток потенціалу для завдання ядерних ударів),
  • ядерного нерозповсюдження (через розширення географії розгортання ядерної зброї у зв’язку з окупацією Криму)
  • мирного використання атомної енергії (через захоплення українських ядерних об’єктів).

– При цьому акцентовано на першому в історії факті перетворення цивільних ядерних об’єктів у військові цілі та плацдарм для російської армії, – зазначається у повідомленні МЗС.

Заступник міністра зауважив, що світ зіштовхнувся з проявами ядерного тероризму, що спонсорується ядерною державою.

Він наголосив на необхідності вжиття дієвих спільних заходів з метою уникнення глобальної атомної катастрофи, серед яких – закриття повітряного простору над українськими атомними станціями, надання нашій державі систем протиповітряної оборони, притягнення країни-агресора до відповідальності за її злочинну діяльність.

У МЗС додали, що “значна кількість делегацій”, які взяли участь у заході на високому рівні, висловили підтримку Україні та засудила брутальну діяльність російської сторони, пов’язану з обстрілами і захопленням ядерних об’єктів на українських територіях, насамперед Запорізької АЕС.

Окремо наголошувалося на небезпеці таких дій і ризику провокування ядерної катастрофи глобального масштабу, а також необхідності негайного припинення Росією вказаної діяльності.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-08-03 23:25:19

Магазин Автозапчастин м.Ніжин