Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Росія готується до першої світової кібервійни – СБУ

В російських вишах студентів IT-спеціальностей вчать проводити кібернаступальні операції, зокрема й проти країн НАТО і Близького Сходу – держав, з якими Росія розглядає ведення воєнних дій.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.

На замовлення спецслужб вчать студентів

За словами Іллі Вітюка, в Росії запустили так звану національну кібернаступальну програму. Крім того, російські спецслужби розширюють штат власних хакерських підрозділів.

Зараз дивляться

– Офіцери ГРУ і ФСБ відряджені у військові виші, в яких є ІТ-спеціальності, у цивільні політехнічні університети, де вводяться спеціальні кібернаступальні дисципліни для студентів старших курсів. Їх конкретно навчають, яким чином атакувати об’єкти критичної інфраструктури, – зазначив начальник Департаменту кібербезпеки СБУ.

Наприклад, яким чином отримати доступ до документів, як атакувати системи життєзабезпечення в тій чи іншій країні, яке обладнання використовується на системах логістики, і яким чином можна автоматизувати проникнення до якихось систем.

Далі складають списки кращих студентів, яких потім беруть на роботу до спецслужб.

Готуються атакувати різні країни

За словами Іллі Вітюка, кіберзагрози не лише для України. Росіяни вивчають специфіку країн НАТО, Близького Сходу – тобто держав, з якими потенційно може бути війна.

– Якщо зараз у нас триває перша кібервійна, то Росія паралельно готується і до першої світової кібервійни! Вони дуже серйозно цим займаються, – додав Ілля Вітюк.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-04 14:06:25