Україна і світ

Російський супутник з літерою “Z” на борту згорів в атмосфері

Будівельні матеріали м.Ніжин

Російський військовий супутник Космос-2555, який запустили за допомогою ракети-носія Ангара, згорів в атмосфері. Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на повідомлення російського агентства ТАСС.

Зазначається, що супутник вранці 18 травня зійшов з орбіти та згорів в атмосфері.

Його запустили 29 квітня з космодрому в Архангельській області РФ. Наступного дня Міноборони РФ заявило, що “старт ракети-носія та виведення космічного апарату на орбіту пройшли у штатному режимі”. Перед запуском на корпусі ракети намалювали символ “Z” у кольорах “георгіївської стрічки”.

За американськими даними, запущений космічний апарат під позначенням Космос-2555 було виведено на сонячно-синхронну орбіту 279 x 294 км з нахилом 96,44 град. Але зазначається, що у наступні дні російський супутник провів лише одну короткочасну корекцію орбіти 6 травня і відтоді його орбіта демонструвала стабільне зниження, внаслідок чого апарат до 14 травня знизився до орбіти 222 х 238 км.

14 травня були спроби корекції орбіти супутника, але, мабуть, вони не мали серйозного ефекту.

Астрофізик Джонатан Макдавелл повідомив, що Космос-2555 мав зробити орбітальні маневри, але цього не сталося і 18 травня він “повернувся” на Землю. Раніше аналогічна ситуація сталася зі спорідненим супутником Космос-2551, запущеним на іншій ракеті-носії.

Джерело: Мілітарний

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-19 21:11:53

Магазин Автозапчастин м.Ніжин