Україна і світ

Російську Федерацію не запросили для участі у церемонії інавгурації Зеленського, – МЗС

Інавгурація новообраного президента призначена на 20 травня

Джерело: 112.ua

Російську Федерацію не запросили для участі у церемонії інавгурації Зеленського, - МЗС

Російська Федерація не була запрошена для участі у церемонії інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського. Про це телеканалу “112 Україна” повідомила речниця Міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко.

“Російська Федерація не була запрошена на ці заходи. Ми запрошували тих наших партнерів і ті держави, які, звичайно, активно співпрацюють з Україною, є нашими партнерами”, – йдеться в повідомленні.

Раніше стало відомо, що президент Угорщини та прем’єр-міністр Молдови відвідають Київ для участі в інавгурації Зеленського. Також участь в церемонії інавгурації візьмуть президент Литви та екс-президент Німеччини. Японія також визначилася з представником на інавгурації президента України.

Нагадаємо, Верховна Рада України призначила дату інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського на понеділок, 20 травня. Урочистості розпочнуться о 10:00. Під час голосування проект постанови № 10270 позафракційного нардепа Сергія Міщенка з датою 19 травня набрав 207 голосів нардепів. За проект постанови № 10270-1 позафракційного нардепа Віктора Балоги з датою 19 травня проголосували 158 народних депутатів. У результаті ухвалили проект постанови № 10270-2 позафракційного депутата Віталія Купрія з датою 20 травня. Документ підтримали 315 народних депутатів. Інші проекти постанов з датами Верховна Рада не розглядала.

В оточенні Володимира Зеленського відреагували на таке рішення Ради, заявивши, що частина народних депутатів вирішила “насолити українському народу”, який чекає якнайшвидшого вступу на посаду нового президента, а також створила проблеми для прибуття закордонних гостей і міжнародних делегацій.

Джерело: www.112.ua