Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Російські загарбники залишили майже 1,5 млн українців без доступу до водопровідної води

Через розв’язану Росією повномасштабну війну сотні тисяч українців не мають зараз доступу до питної води.

Про це поінформувала уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

– Унаслідок дій російських окупантів жителі десятків українських міст частково або повністю не мають доступу до питної води. Через активні бойові дії у населених пунктах на сході України виникла загроза знищення системи водопостачання, – зазначила вона.

Так, за даними Денісової, сьогодні майже 1,5 млн громадян в Україні залишилися без доступу до водопровідної води.

Крім того, понад 4,5 млн українців можуть втратити водопостачання внаслідок пошкодження електромереж і водопроводу під час бойових дій.

Через відключення електроенергії в українських населених пунктах зупиняються водяні насоси. А пошкодження трубопроводів під час обстрілів унеможливлює подачу води людям.

– Люди змушені використовувати воду з брудних джерел – річок, озер, навіть калюж, що призводить до зараження небезпечними інфекційними захворюваннями, – наголосила Денісова.

Складною є зараз ситуація в Донецькій та Луганській областях, де великі міста відрізані від водопостачання. І якщо пересохне водосховище у тимчасово окупованій Горлівці, 340 тис. людей можуть загалом залишитися без води.

У зв’язку з цим Людмила Денісова звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та закликала врахувати наведені факти.

– Дії РФ є порушенням Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року (Четверта Женевська конвенція). Відповідно до неї, держава-окупант зобов’язана за допомогою всіх наявних засобів забезпечувати цивільне населення усіма необхідними ресурсами, зокрема водою, – нагадала Денісова.

Через повномасштабну війну в Україні може виникнути ситуація, коли зникне доступ до чистої питної води. Але для здоров’я дуже важливо дотримуватися нормального питного режиму. В Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ) в Україні розповіли українцям, як перетворити забруднену воду на питну. Покрокову інструкцію – читайте в матіріалі.

Джерело: Людмила Денісова

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-15 22:15:27

Магазин Автозапчастин м.Ніжин