Україна і світ

Російські війська спалили 50 тис. тонн зерна у Маріуполі, щоб спровокувати голод

Будівельні матеріали м.Ніжин

Російські видання розповсюджують чергові фейки про Україну – цього разу йдеться про 50 тис. тонн зерна, яке начебто спалили українські захисники у Маріуполі.

Проте це чергова брехня, переконує радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. За його словами, брехня російських ЗМІ варта логічного спростування. За його словами, 26 лютого у Маріуполі розпочалися обстріли російською армією місцевої інфраструктури, зокрема продуктової.

– Повернемось в історію. 26 лютого – початок обстрілів інфраструктури. Стає зрозуміла ускладненість постачання хліба до Маріуполя. Маріупольською міською радою екстрено запущено виробництво соціального хліба. Отримання зерна для виробництва борошна та хлібу було саме в районі зернових терміналів за погодженням із власником зерна. Анонс продажу першого хліба 27 лютого, – зазначив радник міського глави.

Перший соціальний хліб на полицях магазинів з’явився 28 лютого. Протягом 1-3 березня російські війська завдали прицільних ударів по зерносховищах, млину, місцю випічки хліба, щоб спровокувати подальший хаос та голод серед українців.

Внаслідок ворожих обстрілів сталася пожежа, яка призвела до знищення близько 50 тис. тонн зерна артилерією окупантів.

– Тобто самі спалили, самі звинуватили Україну, самі повірили. Але Маріуполь пам’ятає, хто справжній злочинець, – резюмує Андрющенко.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-10 22:43:02

Магазин Автозапчастин м.Ніжин