Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Російська мова і вода для Криму: ЄСПЛ відхилив частину вимог РФ до України

Європейський суд з прав людини зареєстрував позов, який Росія подала проти Україну. Але він відхилив дві вимоги РФ, які стосувалися начебто обмеження російськомовних людей і відновлення водопостачання в Крим.

Зокрема, РФ направила терміновий запит відповідно до правила регламенту суду 39 про забезпечувальні заходи, у якому просила ЄСПЛ вимагати від України:

  • припинити обмеження прав російськомовних осіб, зокрема, щодо доступу до використання їх рідної мови в школах, ЗМІ та інтернеті;
  • призупинити блокаду Північно-Кримського каналу.

Але у ЄСПЛ пояснили, що ці вимоги не стосуються серйозних ризиків заподіяння непоправної шкоди основному праву відповідно до Конвенції з прав людини. А подібні запити суд задовольняє тільки, якщо є ризик заподіяння непоправної шкоди.

22 липня Росія вперше подала скаргу проти України до Європейського суду з прав людини. РФ звернулася до ЄСПЛ з 10 скаргами, зокрема щодо аварії літака малазійських авіаліній рейсу МН17 над Донбасом та загибелі людей під час подій 2014 року.

Міністр юстиції Денис Малюська, коментуючи скаргу Росії проти України до Європейського суду з прав людини, наголосив, що у заяві викладені основні міфи російської пропаганди. За його словами, з юридичного погляду Росію очікує неминуча поразка.

Джерело: ЄСПЛ


Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-07-24 00:31:06