Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Родимцева на Воздвиженську, Малясова на Пантелеймонівську: у Чернігові дерусифікують понад 140 вулиць

Родимцева на Воздвиженську, Малясова на Пантелеймонівську: у Чернігові дерусифікують понад 140 вулиць

У Чернігові в рамках дерусифікації пропонують перейменувати більше ста сорока вулиць. Одним хочуть повернути історичні назви. Приміром, Родимцева назвати Воздвиженською, Декабристів – Чорториївський Яр, а Малясова – Пантелеймонівською.

Іншим – дати імена видатних земляків, таких як краєзнавець Андрій Карнабед, Герой України Євген Лоскот, Почесний громадянин Валерій Сарана. Не забули і про історичні постаті – князів, гетьманів і сотників.

Про це йшлося на засіданні ініціативної групи з перейменування вулиць при управлінні культури і туризму у складі істориків, громадських діячів.

Також серед пропозицій, що в Чернігові мають з’явитися вулиці на честь героїв Маріуполя і 1-ої окремої танкової сіверської бригади, яка боронила місто від російських окупантів.

Так, вулиці 1 Травня пропонують дати назву Першої окремої танкової Сіверської бригади, а вулицю Рокоссовського перейменувати на проспект Левка Лук’яненка. Директор історичного музею імені В.Тарновського Сергій Лаєвський пропонує винести ці питання на обговорення громади.

“Перше – віддаючи шану мужності солдатів та офіцерів 1-ої окремої танкової сіверської бригади. Друге – вже неоднарозво обговорювалося, в тому числі і на комісії. І комісія навіть тоді приймала відповідне рішення. Але Чернігів тоді був до цього не готовий. Ну, подивимося, наскільки бомбардування і артилерійські обстріли Чернігова поміняють думку містян”.

Рішення щодо перейменувань вулиць, парків і скверів прийматиме міська рада. Поки ж ініціативна група збирає інформацію, розбиває назви по категоріях – фактично проводить наукову роботу, аби рішення було конструктивним і виваженим, говорить начальник управління культури і туризму Олександр Шевчук.

“Процес цей неблизький. Тим більше, що сесії сьогодні не збираються, тому що ми маємо воєнний стан. Швидше за все, оезультат ми побачимо наприкінці війни”, – припускає він.

Пропозицій надійшло дуже багато. Можливо, вже невдовзі у Чернігові з’явиться площа або сквер Магдебурзького права, і вулиця Комунальників. Героїзм людей, які забезпечували життєдіяльність міста під обстрілами і підтримують чистоту і порядок нині, гідний високої оцінки і шани.

Джерело — пресслужба Чернігівської міської ради

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
08.05.2022

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь