Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Родичі посадовців у Києві могли виїхати за кордон під приводом супроводу дітей-сиріт – Лубінець

Фото: Офіс президента

Сироти та діти, які позбавлені батьківського піклування, стали прикриттям для близьких родичів київських посадовців, щоб нелегально виїхати за кордон та уникнути мобілізації.

Про викриту незаконну схему розповів уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. Він пояснив, що працівники Офісу омбудсмена викрили посадовців під час моніторингових візитів.

Виїзд за кордон з дітьми-сиротами

Посадовці Служби у справах дітей та сім’ї Києва, а також Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 відправили своїх близьких родичів супроводжувати дітей за кордон.

Зараз дивляться

У березні 2022 року, коли тривали активні бойові дії поблизу Києва, 68 вихованців у супроводі 20 осіб евакуювали до колишнього молодіжного табору міста Вупперталь у Німеччині.

Серед цих вихованців – сироти та діти, які позбавлені батьківського піклування або перебувають у складних життєвих обставинах.

Цього року під час моніторингових візитів працівники Офісу омбудсмена відвідували заклади за кордоном, де перебувають українські діти.

Серед них був і Центр соціально-психологічної реабілітації дітей №1 Києва, з якого евакуювали 68 вихованців.

– Причина – на території були відсутні супроводжуючі від України, а діти перебувають виключно під опікою німецької сторони. За інформацією німецьких супроводжуючих, з початку евакуації було 55 дітей, але відповідно до наказу директора Центру до Німеччини евакуювали 68. Запитання: а де 13 дітей? Моніторингова група так і не змогла перевірити ці дані через ненадання інформації, – стверджує Дмитро Лубінець.

Що вдалося дізнатися в Києві

Наступні позапланові візити було здійснено в Києві, щоб з’ясувати обставини, ознайомитися з документами про евакуацію та поспілкуватися з керівництвом. За його словами, керівництво не володіло інформацією про ситуацію у закладі.

– У Службі й Центрі немає у наявності копій документів чи будь-яких документів про умови перебування дітей під опікою німецької сторони. Нам вдалося довідатися: серед супроводжуючих осіб під час евакуації в офіційних наказах були люди, які не мають стосунку до цієї сфери, й лише за день до цього стали працівниками закладів, а деякі зовсім ніколи не були працевлаштовані, – стверджує Дмитро Лубінець.

Найцікавіший факт: серед цих людей – близькі родичі керівників Служби у справах дітей та сім’ї Києва, а також Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1, зазначив омбудсмен.

Серед супроводжуючих значаться ще чотири особи, підстави для виїзду яких потребують додаткового вивчення.

Чоловіки звільнилися з посад, коли опинилися за межами держави, жоден з них наразі не працює у цих органах, а пізніше вони не повернулися до України.

Лише у 2024 році Офіс омбудсмена з’ясував, що вихованці Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 Києва залишилися без українського супроводу. Доступ до цих дітей тепер потрібно просити у німецької сторони, яка вчиняла згідно з їхнім законодавством.

Дмитро Лубінець вже направив відповідні листи до Офісу генпрокурора, Нацполу, Мінсоцполітики, Нацсоцсервісної служби, КМДА, де зазначив усі виявлені факти.

За його словами, тепер ретельніше перевірятимуть документи, повʼязані з відрядженнями за кордон.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-04 00:14:11