Україна і світ

Роботизація в Україні: експерт пояснив, яким професіям загрожує зникнення

Все йде до того, що у близькому майбутньому найпростіші професії в Україні будуть автоматизовані. Адже навіщо людина там, де може працювати механізм.

Таку думку в ефірі 24 каналу висловив експерт з ринку праці Василь Воскобойник.

Він наголосив: однозначно буде потрібен той, хто налаштовуватиме засоби автоматизації та дивитиметься, як вони працюють. Тобто зовсім людина з процесів не зникне.

Буде відбуватися заміна: як, наприклад, візник, який раніше управляв каретою, тепер управляє кермом автобусу. Це нормальні процеси розвитку. Не бачу в цьому нічого загрозливого,
– зазначив Воскобойник.

Експерт додав, що більшість звичайних робітничих професій у майбутньому справді зникнуть. Залишаться лише ті, де буде присутній людський фактор, тобто емпатія. А також ті, які пов’язані зі спілкуванням, комунікацією та управлінням. 

Роботизація в Україні – чого очікувати: дивіться відео

“В Голлівуді обговорюють навіть те, що рано чи пізно зникнуть автентичні актори. Бо простіше намалювати якийсь відеообраз, ніж платити людині десятки мільйонів доларів. Тож ця сфера також зазнаватиме змін”, – запевнив Воскобойник.

Проте підкреслив, що важливо розуміти: якщо створити суспільства, в якому працюють лише роботи, постане питання – чим займатимуться звичайні люди і де вони зароблятимуть гроші, аби купувати товари та послуги, які вироблятимуть машини. 

До слова, раніше для боротьби з коронавірусом Covid-19 китайський університет розробив робота, який може виявляти аномально високу температуру тіла у кількох осіб одночасно в містах з великим скупченням людей.

Джерело Телеканал новини «24»

Теги
Facebook
Close