Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Робота в нічну зміну загрожує ризиком розвитку діабету й ожиріння — дослідження

Команда вчених Університету штату Вашингтон і Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії під час дослідження з’ясувала, що робота в нічну зміну може підвищити ризик розвитку діабету й ожиріння.

Порушення внутрішніх ритмів

У повідомленні йдеться про те, що всього кілька днів роботи в нічну зміну порушують білкові ритми, пов’язані з регуляцією рівня глюкози в крові, енергетичним обміном і запаленням – процесами, які можуть впливати на розвиток хронічних метаболічних станів.

– Є процеси, пов’язані з головним біологічним годинником у мозку, який каже, що день – це день, а ніч – це ніч. Коли внутрішні ритми порушуються, виникає постійний стрес із довгостроковими наслідками для здоров’я, – сказав професор Ханс Ван Донген.

Зараз дивляться

Дослідження

Дослідження включало контрольований лабораторний експеримент із добровольцями, яких помістили на змодельовані нічні або денні зміни протягом трьох днів.

Зразки крові, взяті через регулярні проміжки часу протягом 24 годин, аналізувалися для виявлення білків, присутніх у клітинах імунної системи крові.

Результати

Вчені пояснили, що ритми деяких білків тісно пов’язані з головним біологічним годинником, який підтримує 24-годинний ритм тіла. Головний годинник стійкий до змін графіка змін, тому ці білкові ритми не сильно змінилися у відповідь на графік нічних змін.

Придивившись уважніше до білків, що беруть участь у регуляції рівня глюкози, дослідники спостерігали майже повну зміну ритмів глюкози в учасників нічної зміни.

Вироблення інсуліну

Вчені також виявили, що процеси, пов’язані з виробленням інсуліну і чутливістю до цього гормону, які зазвичай працюють разом, щоб підтримувати рівень глюкози в межах здорового діапазону, більше не синхронізувалися в учасників нічної зміни.

Дослідники заявили, що цей ефект може бути викликаний регуляцією інсуліну в спробі скасувати зміни рівня глюкози, спричинені графіком нічних змін.

За словами вчених, це може бути здоровою реакцією, оскільки зміна рівня глюкози може зашкодити клітинам і органам, але може бути проблематичною в довгостроковій перспективі.

Наступним кроком дослідників стане вивчення реальних робітників, щоб визначити, чи спричиняють нічні зміни аналогічні зміни білка у працівників, які працюють позмінно.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-10 11:28:51