Місто і регіон

Робоча група розглянула клопотання щодо перейменування вулиць на честь міст-побратимів

Будівельні матеріали м.Ніжин

Вчора, 2 серпня, на розширеній міжвідомчій нараді Ніжинський міський голова Олександр Кодола нагадав про результати міжнародної діяльності, яку вони з командою – за дорученням президента – провели минулого тижня.  

Так, секретар Ніжинської міської ради Юрій Хоменко і радник міського голови Сергій Охонько підписали Меморандум про співпрацю між Ніжином та бельгійським містом Вахтебеке.

Міський голова О. Кодола разом з Ю. Хоменком та С. Охоньком уклали Меморандум про співпрацю між Ніжином і польськими містами Дебіце та Олькуш.

Зазначалось, що, завдяки допомозі громад цих міст Ніжину, який 1,5 місяці знаходився в оточенні ворожих військ та піддавався ракетним бомбардуванням, вдалося уникнути гуманітарної катастрофи та допомогти найбільш вразливим категоріям населення нашого міста та нашим військовим.

Тобто відтепер Ніжин має ще три міста-побратими.

«Ми щиро вдячні громадам та очільникам цих міст за безпрецедентну підтримку!» – зазначив міський голова О. Кодола і наголосив, що виходить з  ініціативою перейменувати низку вулиць у Ніжині на честь міст-побратимів. Це буде гарним знаком солідарності країн.

Отримуйте і читайте новини ще оперативніше. Підписуйтесь на наш Telegram!

А вже сьогодні, 3 серпня, відбулося чергове засідання робочої групи з перейменування вулиць, де головуючий наради, заступник Ніжинського міського голови Сергій Смага зачитав письмове клопотання від міського голови Олександра Кодоли щодо перейменувань вулиць з російськими назвами на честь польських міст-побратимів Дебіце, Олькуш, Свідниця, латвійського міста Прейлі та міста-партнера Івано-Франківська.

«Ми говоримо про конкретну підтримку, яку надали Ніжину саме ці міста, не чекаючи наших звернень, з першого дня повномасштабного вторгнення російських загарбників”, — зазначив міський голова О. Кодола.

Секретар міської ради Юрій Хоменко зауважив, що польські друзі були у захваті, коли почули, що назви їхніх міст носитимуть ніжинські вулиці. Вони відразу ж виявили бажання приїхати до Ніжина. А іноземні делегації і гості – це розвиток туризму, налагодження культурних та економічних зв’язків.

Члени комісії назвали пропозицію міського голови слушною. Дехто розвинув тему далі. Так, голова ветеранської організації Людмила Величко припустила, що разом з перейменуванням вулиць зміняться й їх «обличчя». Можливо, з’явиться більше парків і скверів, інший вигляд придбають фасади будинків.

Міському голові дана ідея прийшлася до вподоби.

«Вочевидь, міжнародні партнери будуть зацікавлені у тому, щоб вулиці мали певні нотки, які говорять про належність до їхньої країни», — зазначив Олександр Михайлович.

«Це можуть бути готелі, заклади харчування, кав’ярні, які носитимуть пов’язані з країнами назви. Було б непогано, якби тут подавали ще й страви цих країн», — додав депутат міської ради Юрій Філоненко.

Про те, що війна з росіянами рано чи пізно закінчиться, і Ніжин знов заживе звичайним життям, продовжить розвивати туристичний напрямок, наголосив депутат міської ради Євген Луняк. Він зауважив, що з Ніжином пов’язано чимало іноземних прізвищ, про які майже не згадують. А полякам, наприклад, було цікаво дізнатися, що у нашому місті колись перебував видатний польський поет Адам Міцкевич. 

«Перейменовуючи вулиці з російськими назвами, ми показуємо всьому світу свою впевненість у Перемозі», — підкреслила депутат міської ради Світлана Кірсанова.

Підсумки наради підбив міський голова О. Кодола: «На черговій сесії Ніжинської міської ради ми маємо показати результат нашої спільної з вами роботи. Однозначно: поспішати не треба, бо питання перейменування вулиць занадто важливе. Кожний крок повинен бути продуманим і виваженим. На розгляд цієї сесії можна винести, скажімо, питання щодо перейменування перших 10-15 вулиць у Ніжині”.

У ході обговорення члени робочої групи внесли пропозиції щодо того, які саме вулиці перейменують на честь міст-побратимів. Останнє слово – за депутатами. 

Автор: журналіст сайту Nizhyn Post Валентина Савчук

Фото автора    

Джерело: uezd.com.ua
2022-08-03 20:12:02

Магазин Автозапчастин м.Ніжин